Amerikānis darbam nolīgst konsultantus Ķīnā, pats skatās kaķu video internetā, Mixnews.lv

Amerikānis darbam nolīgst konsultantus Ķīnā, pats skatās kaķu video internetā

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 18. janvārī plkst. 16:06

Nav nekas neparasrs darbā paslepšus skatīties „Facebook”, citas sociālos tīklus vai klusi runāties ar mīļot. Taču nodot savus padarāmos darbus „apakšuzņēmējam”, piemēram, Ķīnā?

Tas ir tieši tas, ko pērn kāds ASV produktu izstrādātājs izdarīja, proti, maksāja Ķīnas konsultāciju uzņēmumam 20% no savas sešciparu algas, lai tā paveiktu viņa darbu, raksta „mashable.com”

„Bobs”, kā viņu dēvē drošības kompānija „Verizon”, strādāja kādā ar infrastruktūru saistītā kompānijā un visnotaļ labi pārzināja tādas programmēšanas valodas kā „C++”, „Java”, „Python” un „Ruby”.

Zināšanas, šķiet, viņam bija, taču Bobs nestrādāja vispār. Lūk, kāds bija tipisks viņa dienas režīms:

9:00 – Ierašanās un vietnes „Reddit” apmeklēšana. Video ar kaķiem skatīšanās.
11:30 – Pusdienas 
13:00 – Laiks iepirkumiem „Ebay”
14:00 – Sociālo tīklu „Facebook” un „LinkedIn” apmeklēšana
16:30 – Dienas apkopojuma nosūtīšana priekšniecībai 
17:00 – Darba laika beigas, došanās mājās

Jāsaka, ka konktrētā kompānija nav vienīgais „Boba” upuris. „Verizon” secinājusi, ka šādi iekritušas „vairākas kompānijas tuvākajā apkārtnē”. Asprātis gadā pelnījis vairākus simtus tūkstošus ASV dolāru gadā, bet Ķīnā bāzētais konsultāciju uzņēmums – 50 000 ASV dolāru gadā.

Vēl jo vairāk, izpēte rāda, ka šāda sistēma darbojas visnotaļ labi. Pēdējo gadu atskaites rāda, ka viņš saņēmis „teicamas atsauksmes”.

„Viņa programmas bija precīzas, labi uzrakstītas un tās tika nodotas laikā. Vairākus ceturkšņus pēc kārtas viņš tika atzīts par labāko izstrādātāju,’ teikts „Verizon” ziņojumā.

Veiklais izstrādātājs tiks pieķerts visnotaļ banāla iemelsa dēļ: viņa darba devējiem likās aizdomīga pārāk biežā pieslēgšanās tīklam no Šenjanas, Ķīnā, pat neskatoties uz to, ka kompānija visnotaļ neiebilda pret strādāšanu attālināti, tādēļ pieslēgšanās tīklam teorētiski var notikt no jebkuras vietas pasaulē.

Taču tās bija nesankcionētas pieslēgšanās, turklāt drošības sistēma par to ne reizi netika brīdinājusi. Loģiski, šāda neizprotama situācija infrastruktūras uzņēmumu darīja nervozu un tas lūdza palīdzību drošības konsultantiem, kuri arī atklāja attapīgo „Bobu” – klusu, kārtīgu, precētu izstrādātāju vidējos gados.

Foto: no vietnes time.com

Komentāri