Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā sāk ziedēt acālijas, Mixnews.lv

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā sāk ziedēt acālijas

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 29. janvārī plkst. 07:54

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā zied pirmās acālijas. No sestdienas, 1.februāra, Acāliju mājas durvis tiks atvērtas apmeklētājiem. Par spīti ziemas spelgonim, LU Botāniskajā dārzā plaukst agri un vidēji agri ziedošās acālijas. Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes.

фото

No tām daudzas LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un ziedu vainags ir sasniedz divu metru apkārtmēru. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ir Baltijā lielākā acāliju kolekcija. Tā ir sākta veidot jau 20. gadsimta 30. gados. Kopš 1957. gada profesors Rihards Kondratovičs turpina šo darbu un nodarbojas arī ar acāliju selekciju. Ziedošās acālijas varēs apskatīt visu februāri un martu, jo plauks jaunas, arvien vēlāk ziedošās šķirnes.

фото

Savukārt Palmu mājā banānam un citronkokiem briest augļi, zied brunfelsija, akokantēra un pitospora, bet tropu siltumnīcā - antūrijas, begonijas un falenopši. Baseinā pašlaik var redzēt Paranas viktorijas (Victoria cruziana) "bērnību" - ir uzdīgušas iesētās sēklas un, uzmanīgi ieskatoties, redzamas pirmās, mazās peldošās lapiņas.

фото

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No oktobra līdz aprīlim apmeklētājiem tas ir atvērts no pl. 9 līdz 16.30.

Ieejas maksa: skolēniem - 0,70 EUR, studentiem un pensionāriem - 1,40 EUR, pieaugušajiem - 2,10 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem.

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Komentāri