Ķīnieši atņem frančiem lielāko sarkanvīna dzērāju titulu (FOTO), Mixnews.lv

Ķīnieši atņem frančiem lielāko sarkanvīna dzērāju titulu (FOTO) (1)

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 29. janvārī plkst. 22:26

Ķīnā pagājušogad izdzerts 1,87 miljardi sarkanvīna pudeļu, padarot to par lielāko vīna baudītāju zemi, ziņo LETA-THE LOCAL.

Otrajā vietā palikusi Francija, kas tradicionāli uzskatīta par aktīvāko vīna baudītāju valsti. Citi lielākie sarkanvīna patērētāji ir Itālija, ASV un Vācija.

фото

фото

фото

Kopš 2005.gada Ķīnā ievērojami audzis pieprasījums pēc sarkanvīna. No 2007. līdz 2013.gadam tas gandrīz trīskāršojies, savukārt Francijā tajā pašā laika periodā dzerts par 18% mazāk vīna, liecina jaunā pētījumā apkopotie dati.

Turklāt aptuveni 80% no ķīniešu izdzertā vīna ražoti viņu dzimtenē, kas ir dubults trieciens frančiem. Tomēr pētījuma veicēji uzsver, ka pēdējos gados Ķīnā augusi arī importēto vīnu popularitāte. Patlaban no citām valstīm ievestie vīni veido aptuveni 18,8% no kopējā tirgus.

фото

фото

фото

Vairāki populāri franču zīmoli jau sākuši darboties Ķīnā. Kompānija "Domaines Barons de Rothschild" (DBR), kas ražo populāros "Chateau Lafite" sarkanvīnus, iegādājusies 15 hektārus lielu zemes gabalu Ķīnas austrumu piekrastē. Savukārt franču luksusa preču koncerns LVMH, kas tirgo slaveno "Dom Perignon" šampanieti, audzēs vīnogas 66 hektāru platībā Ķīnas ziemeļos.

фото

"Chateau Lafite-Rothschild" sarkanvīns

"Tā ir jaunā Eldorado, pavisam jauna pasaule," uzsver LVMH vīna nodaļas pārstāvis.

фото

Komentāri 1
Nu japirms 5 gadiem
Kina nav noteikums, ka autovaditajam lidz javada alkometrs, ka tas pedeja laika ir Francija.