Kaliforniešu ģimene zem koka atrod dārgumu lādi (FOTO), Mixnews.lv

Kaliforniešu ģimene zem koka atrod dārgumu lādi (FOTO)

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 26. februārī plkst. 12:39

Kāda amerikāņu ģimene no Kalifornijas, pastaigājoties ar suni, zem koka atrada īstus dārgumus – vairākas sarūsējušas dzelzs skārdenes, kurās bija 1427 senas monētas, raksta ārvalstu mediji.

Monētas ģimene atrada vēl pirms gada, taču žurnālistiem par to kļuva zināms tikai tagad.

Domājams, tas ir lielākais šāds atradums ASV vēsturē.

"Šī ģimene burtiski atrada zelta podu varavīksnes galā," norādīja uzņēmuma "Kagin's Inc" vadītājs Donalds Kagins. Viņa vadītā kompānija specializējas senās zelta monētās.

Kas un kad paslēpa ieraka monētas zemē, nav zināms.

Pāris katru dienu vairāku gadu garumā pastaigājas gar koku, taču nekad iepriekš nebija manījuši skārdenes.

Pēc ekspertu aplēsēm, atrasto monētu nominālā vērtība mērāma 28 tūkstošos dolāru, taču daži eksemplāri ir tik reti, ka tos varēs pārdot par vienu miljonu dolāru gabalā.

фото

Monētas datētas no 1847.gada līdz 1894.gadam, un daudzas no tām ir ļoti labi saglabājušās un, šķiet, nekad nav nonākušas apgrozījumā.

Centieni noskaidrot, kurš apracis monētas, nav nesuši rezultātus, bet domājams, ka dārgumi piederējuši kādam, kuru savulaik skāris "Kalifornijas zelta drudzis", kas sākās ap 1840.gadu.

Ģimene atklāja, ka pārdos lielāko daļu no monētām. Savukārt par iegūto naudu atmaksās savus parādus, bet daļu naudas ziedos labdarībai.

Pirms monētu pārdošanas, tās būs izliktas naudai veltītā ekspozīcijā, kas uz pāris dienām ceturtdien, 27.februārī atvērsies Atlantā.

Komentāri