Izlasi jaunajā National Geographic, kā Einšteins kļūdījās, Mixnews.lv

Izlasi jaunajā National Geographic, kā Einšteins kļūdījās

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 28. februārī plkst. 07:36

Jaunākajā "National Geographic" latviešu valodas izdevumā tiek atklāts, kā viens no ievērojamākajiem 20. gs. zinātniekiem – Alberts Einšteins – savulaik ir kļūdījies. Tas noticis saistībā ar melno caurumu izcelsmi.

Pirms aptuveni gadsimta Alberts Einšteins (Albert Einstein) pierādīja zvaigžņu, planētu un pārējo matēriju masas korelāciju ar gravitācijas spēku. Tiesa gan, viens no iztēles bagātākajiem fiziķiem tā arī nenoticēja melno caurumu eksistencei. Einšteina radītās formulas pieļāva šādu objektu eksistenci, taču pats zinātnieks uzskatīja, ka daba gan to nepieļautu. Viņš kļūdījās.

Atraujoties no Visuma un atgriežoties uz Zemes, iespējams vairāk uzzināt par Sīrijā notiekošo. Aptuveni pirms trim gadiem šajā valstī tika uzsākti protesti pret valdību, tādējādi aizsākot nerimtīgu cīņu par šīs zemes kontroli. Vēl šobrīd Sīrijas iedzīvotāji gaida mieru un cer uz savas kultūras izdzīvošanu. Kāda ir situācija šobrīd? Par to vairāk rakstā "Damaska. Vai mūri kritīs?".

Tautas kultūra un tās izcelšanās ir svarīgi lielumi. Bieži vien par tiem vēstī dažādi simboli. Amerikas pirmiedzīvotāju neatsverams simbols ir zirgi. Tie uz visiem laikiem mainīja Lielo līdzenumu iemītnieku dzīves – zirgu mugurās bija iespējams notvert vairāk medījuma, bet kaujās tika iegūts pārsvars pār ienaidnieku. Mūsdienās zirgi simbolizē tradīcijas, lepnumu, greznumu un dziedināšanas spējas.

"National Geographic" latviešu valodas marta numurā uzziniet vairāk arī par Jaunzēlandes karali – nefrītu – un ziedu radītajiem signāliem, kas paredzēti sikspārņu uzrunāšanai.

Komentāri