Latvijas Dabas muzejā - gada dzīvniekam veltīta izstāde, Mixnews.lv

Latvijas Dabas muzejā - gada dzīvniekam veltīta izstāde

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 24. janvārī plkst. 11:26

Ceturdien Latvijas dabas muzejā atklāta šā gada dzīvniekam - Eiropas purva bruņurupucim "Emys orbicularis" veltītā izstāde.

Tajā apmeklētāji tiek iepazīstināti ar Eiropas purva bruņurupuča dzīvesveidu un paradumiem. Izstādē aplūkojama arī daļa no Dabas muzeja plašās bruņurupuču kolekcijas.

Ceturtdien notiks arī dabas vakars, kurā piedalīsies Latgales Ekoloģiskās biedrības zinātnieks Eiropas purva bruņurupuču pētnieks Mihails Pupiņš.

Savukārt sestdien, 26.janvārī, notiks ģimenes diena "Kur slēpjas gada dzīvnieks?". Apmeklējot šo pasākumu, būs iespēja uzzināt vairāk par Eiropas purva bruņurupuci: kurās vietās Latvijā tas dzīvo, ko ēd, ko dara ziemā un ko vasarā.

Par 2013.gada dzīvnieku izvēlētais Eiropas purva bruņurupucis ir vienīgais bruņurupuču kārtas pārstāvis Latvijā.

Latvija ir Eiropas purva bruņurupuča izplatības areāla ziemeļu robeža. Šis dzīvnieks Latvijā ir ļoti rets, vēl nesen tā klātbūtne Latvijā pat tika apšaubīta. Tomēr Latgales Ekoloģiskās biedrības zinātnieki Aija un Mihails Pupiņi, pētot šo dzīvnieku, ir pierādījuši, ka bruņrupucis sastopams atsevišķās vietās Latgalē, Zemgalē un arī Kurzemē.

foto: panoramio.com

Komentāri