Indiešu maratonists gatavojas beigt karjeru 101 gada vecumā, Mixnews.lv

Indiešu maratonists gatavojas beigt karjeru 101 gada vecumā

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 24. janvārī plkst. 14:19

Indiešu izcelsmes brits Faudža Singhs 101 gada vecumā informēja, ka februārī pēc karjerā pēdējā maratona sacensībās vairs nestartēs, atsaucoties uz Indijas medijiem ziņo BNS.

Singhs atzina, ka vecums liek sevi manīt, tādēļ 24.februārī starts Honkongas maratonā viņam būs pēdējais. Piecas nedēļas vēlāk Singhs 1.aprīlī svinēs 102.dzimšanas dienu, taču veterāns sola, ka turpinās skriet arī turpmāk.

"Turpināšu skriet vismaz četras stundas dienā," teica Anglijā dzīvojošais Singhs, kurš pastāstīja, ka nekad nav slimojis un medikamentus nelieto.

Savu fizisko formu simtgadnieks izskaidroja ar veselīgo dzīvesveidu, atteikšanos no smēķēšanas un alkohola, kā arī īpašas veģetārieša diētas ievērošanu . Uzturā viņš lieto tikai tēju, grauzdētu maizi un dārzeņus karija mērcē.

2011.gada oktobrī Kanādas pilsētā Toronto Singhs kļuva par pirmo skrējēju, kurš 100 gadu vecumā noskrējis klasiskā maratona distanci.

Tomēr Ginesa rekordu grāmata atteikusies reģistrēt viņu kā pasaulē vecāko maratonskrējēju, jo Singhs nevarēja iesniegt savu dzimšanas apliecību.

foto: cbc.ca

Komentāri