Apledojums apgrūtina braukšanu daudzviet Latvijā, Mixnews.lv

Apledojums apgrūtina braukšanu daudzviet Latvijā

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 18. martā plkst. 09:07

Braukšanas apstākļus uz Latvijas galvenajiem autoceļiem otrdien daudzviet apgrūtina apledojuma veidošanās, tomēr brauktuves tiek tīrītas un kaisītas ar pretslīdes materiāliem.

Kā liecina VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija, Rīgas apkārtnē, kā arī Jelgavas, Daugavpils un Ainažu virzienos apledojuma veidošanās uz autoceļiem šorīt apgrūtina braukšanu visa maršruta garumā. Vietām šie ceļi arī ir sniegoti.

Ventspils virzienā autoceļš ir apledojis un vietām sniegots posmā Priedaine-Usma. Liepājas virzienā vietām nedaudz snieg un apledojums uz brauktuvēm veidojas posmā Rīga-Kalnciems. Bauskas virzienā nedaudz snieg un apledojums uz brauktuvēm veidojas posmā Rīga-Iecava. Valmieras virzienā nedaudz snieg un autoceļš vietām apledojis posmā Murjāņi-Stalbe. Savukārt Siguldas virzienā nedaudz snieg un autoceļš apledo posmā Rīga-Cēsu pagrieziens.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus visā Latvijā, izņemot Ludzas, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Alūksnes, Cēsu, Valmieras un Valkas apkaimes. Brauktuves slidenajos ceļa posmos tiek apstrādātas ar pretslīdes materiāliem, informē LVC.

Kā pastāstīja VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, šorīt valsts autoceļu uzturēšanas darbos kopumā ir iesaistītas 147 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tiekot gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu, gan attīrītas no sniega.

Valsts centrālajā reģionā strādā 59 ziemas dienesta automašīnas, no tām 28 Rīgas rajonā. Vidzemes reģionā strādā 23 ziemas dienesta tehnikas vienības, Latgales reģionā - 42. Savukārt Kurzemes reģionā šorīt valsts autoceļu uzturēšanā ir iesaistītas 23 ziemas dienesta tehnikas vienības.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri. Turklāt LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs.

Komentāri