Sinoptiķi: Otrdien gaiss iesils līdz plus 18 grādiem, Mixnews.lv

Sinoptiķi: Otrdien gaiss iesils līdz plus 18 grādiem

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 24. martā plkst. 20:53

Otrdien, 25.martā, vietām gaisa temperatūra Latvijā var sasniegt plus 18 grādu atzīmi, bet uz nedēļas beigām atkal kļūs vēsāks, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons, tāpēc gaidāma austrumu puses vēja pastiprināšanās, kas pa dienu Kurzemes piekrastē varētu sasniegt 20-22 metrus sekundē.

Gaidāmi arī nokrišņi - lielākoties lietus, taču vietām var uzsnigt slapjš sniegs, atsevišķos rajonos iespējams arī pērkona negaiss. Ciklona siltais sektors uz Latviju atnesīs siltās gaisa masas, līdz ar to maksimālā gaisa temperatūra daudzviet ir gaidāma plus 10, plus 15 grādu robežās, bet dienvidaustrumu rajonos būs vēl siltāks - līdz plus 16, plus 18 grādiem.

Savukārt nedēļas otrajā pusē nokrišņi mitēsies un ir gaidāms sauss un saulains laiks. Taču vējš iegriezīsies no ziemeļu puses, kas veicinās auksto gaisa masu ieplūšanu. Spīdot saulei, gaiss iesils vien līdz plus 4, plus 9 grādiem, naktīs teritorijas lielākajā daļā gaidāms neliels sals.

Komentāri