Kopenhāgenas zoodārzs likvidē veselu lauvu ģimeni, Mixnews.lv

Kopenhāgenas zoodārzs likvidē veselu lauvu ģimeni

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 26. martā plkst. 09:48

Kopenhāgenas zoodārzs, kas februārī izpelnījās asu sabiedrības kritiku par pilnīgi vesela žirafes tēviņa nonāvēšanu, likvidējis arī veselu lauvu ģimeni, ziņo LETA-BBC.

Šāds lēmums pieņemts, lai dotu vietu jaunam lauvu tēviņam.

Zoodārzs nonāvējis 16 gadus vecu lauvu tēviņu, 14 gadus vecu lauveni un divas viņu atvases, jo jaunu mājvietu dzīvniekiem nav izdevies atrast.

Paziņojumā norādīts, ka lauvas iemidzinātas, jo nespētu sadzīvot ar jauno iemītnieku. Vecais lauvu pāris tuvojies sava mūža nogalei un jaunais tēviņš nogalinātu veco, tiklīdz radītos tāda izdevība, bet lauvēni nav bijuši pietiekami veci, lai spētu sevi aizstāvēt.

Zoodārzs skaidroja, ka ir lūdzis citus parkus pieņemt pie sevis desmit mēnešus vecos lauvēnus, bet neviens nav atsaucies.

Jaunais lauva tiks nogādāts zoodārzā tuvāko dienu laika un pievienosies divām lauvenēm, kas sasniegušas vairošanās vecumu.

Jāatgādina, ka februārī Kopenhāgenas zoodārzs nogalināja pilnīgi veselu žirafes tēviņu vārdā Mariusu, lai nepieļautu tuvas radniecības dzīvnieku krustošanos Eiropas zoodārzos, ko aizliedz Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) noteikumi.

Mariuss tika nogalināts ar lopu kautuvēs izmantotas triecienpistoles šāvienu galvā. Pēc tam dzīvnieks vairāku simtu apmeklētāju publiskā apskatē tika nodīrāts un sadalīts gabalos, bet daļa gaļas izbarota lauvām. Žirafes ķermeņa dīrāšana un sadalīšana tika arī tiešraidē pārraidīta internetā.

Mariusa liktenis satrieca tūkstošiem dzīvnieku mīļotāju visā pasaulē.

Komentāri