Sinoptiķi: Brīvdienas būs saulainas, bet vēsas, Mixnews.lv

Sinoptiķi: Brīvdienas būs saulainas, bet vēsas

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 28. martā plkst. 13:27

Brīvdienās spīdēs saule, bet gaiss kļūs nedaudz vēsāks, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Ja ceturtdien teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra bija augsta un sasniedza plus 14, pat plus 18 grādus, tad jau piektdien maksimālā gaisa temperatūra Latvijā ir tikai plus 7, plus 12 grādi, bet piekrastē - tikai plus 4, plus 6 grādi.

Turpmākajā naktī teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra nokritīsies līdz mīnus 2, mīnus 7 grādiem, un tikai piekrastē tā saglabāsies ap 0 grādiem. Tā kā dienā spīdēs saule, maksimālā gaisa temperatūra, pēc sinoptiķu teiktā, varētu noturēties plus 7, plus 12 grādu robežās. Kurzemē līča piekrastē gaisa temperatūra būs plus 4, plus 6 grādi.

Arī naktī uz svētdienu gaidāms sals. Pēc sinoptiķu teiktā, iespējams, ka kļūs pāris grādus siltāks, tomēr lielākajā daļā Latvijas teritorijas saglabāsies negatīva gaisa temperatūra. Arī dienā svētdien saglabāsies līdzīga gaisa temperatūra kā sestdien.

Rīgā naktī uz sestdienu minimālā temperatūra būs 0, mīnus 2 grādi. Rīt dienā galvaspilsētā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma plus 8, plus 10 grādi. Neliels sals Rīgā gaidāms arī naktī uz svētdienu, savukārt dienā gaisa temperatūra būs plus 6, plus 8 grādi.

Laika apstākļu maiņu nosaka vējš no ziemeļu puses, kas veicina auksta gaisa masas ieplūšanu Latvijā. Skandināvijas anticiklona ietekmē gaidāms sauss un saulains laiks.

Komentāri