Brīvdienās Latvijā atkal atgriezīsies pavasaris, Mixnews.lv

Brīvdienās Latvijā atkal atgriezīsies pavasaris

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 31. martā plkst. 14:13

Šī darba nedēļa būs salīdzinoši vēsa, bet brīvdienās atkal pamazām atgriezīsies silts laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Darba nedēļa būs vēsa, jo pirmdien Latviju šķērso aukstā atmosfēras fronte, tāpēc reģionā ieplūdīs vēsāks gaiss.

Jau naktī uz pirmdienu vietām Vidzemē tika novērota neliela snigšana, tomēr daudz nokrišņu šonedēļ nav gaidāmi, jo laika apstākļus noteiks anticikloni, kas no Skandināvijas pussalas pāri Baltijas jūrai virzīsies uz dienvidaustrumiem. Nokrišņi veidosies anticiklonu perifērijā, un tās būs maz intensīvas nokrišņu zonas.

Lai arī nedēļas laikā debesis brīžiem skaidrosies un uzspīdēs saule, tas temperatūras izmaiņas būtiski neietekmēs - naktīs teritorijas lielākajā daļā gaidāms neliels sals, bet dienas laikā gaiss iesils vien līdz plus 3, plus 8 grādiem.

Siltāks kļūs brīvdienās - valdošos lēnos līdz mērenos ziemeļu puses vējus nomainīs rietumu, dienvidrietumu vēji. Lai gan naktī uz svētdienu gaisa temperatūra vietām būs zem 0 grādu atzīmes, jau dienā temperatūra pakāpsies virs plus 10 grādu atzīmes, vietām gaiss iesils līdz plus 13 grādiem.

Sestdiena vēl gaidāma sausa un saulaina, bet svētdien no rietumiem Latvijai tuvosies lietus mākoņu zona, tomēr tas, cik plašus un intensīvus nokrišņus tā nesīs, vēl jāprecizē nedēļas gaitā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri