Rīgas sabiedrisko transportu aprīkos ar gaisa atsvaidzinātājiem, Mixnews.lv

Rīgas sabiedrisko transportu aprīkos ar gaisa atsvaidzinātājiem

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 1. aprīlī plkst. 16:03

Ņemot vērā pasažieru sūdzības par nepatīkamām smakām sabiedriskajā transportā, pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" tramvajus, trolejbusus un autobusus aprīkos ar pusautomātiskiem gaisa atsvaidzinātājiem, kas darbosies pēc principa "Nospied pogu pats!", ziņo LETA.

Tādējādi "Rīgas satiksme" iecerējusi atrisināt smakojošu pasažieru problēmu. Uzņēmuma speciālisti sola, ka gaisa atsvaidzinātāji pārmāks ne tikai bezpajumtnieku smakas, bet arī pārmērīgi sasmaržojušos sieviešu aromātus.

Sabiedriskā transporta pasažieri pērn simtām reižu sūdzējušies par cilvēkiem smērējošā vai smakojošā apģērbā. Visvairāk, 193 izsaukumi, saņemti decembrī, aprīlī pasažieri sūdzējušies par 150 smakojošiem ceļabiedriem, oktobrī un novembrī - par 137 personām. Savukārt, piemēram, jūlijā šādu sūdzību skaits sarucis līdz 56.

"Rīgas satiksmes" Kontroles dienests norāda, ka lielākajā daļā gadījumu sūdzības saņemtas par bezpajumtniekiem, kas sabiedriskajā transportā mēģina vai nu sasildīties, vai aukstā laikā ātrāk sasniegt Centrāltirgu, kādu stikla taras nodošanas punktu vai citu galamērķi.

Cīņa ar smakojošiem pasažieriem līdz šim bijusi dārga un neefektīva, proti, lai izsēdinātu šādus braucējus, jāizsauc policija vai apsardzes dienests, kas uzņēmumam rada lielus izdevumus. Turklāt bezpajumtnieku izlikšana no transporta nav efektīvs paņēmiens, jo tie pēc izkāpšanas vienkārši sagaida nākamo transportlīdzekli un turpina pārvietoties, izraisot vēl vairāku pasažieru neapmierinātību.

Lai mazinātu pasažieru sūdzības par smakojošiem ceļabiedriem, nolemts sabiedrisko transportu aprīkot ar pusautomātiskiem gaisa atsvaidzinātājiem, kas pēc attiecīgās pogas nospiešanas turpmākās 10 minūtes periodiski, ar minūtes intervālu, transportlīdzekļa salonā izsmidzinās patīkamu jūras, pļavas vai meža aromātu. Ja smakas avots šo 10 minūšu laikā nebūs pametis braucamo, pogu varēs spiest vēlreiz. Kampaņas sauklis ir "Nospied pogu un smidzini pats!".

Lai katram 1.aprīlī kārtīga humora deva!

Komentāri