Arī šogad seniori bez maksas apgūs datorprasmes, Mixnews.lv

Arī šogad seniori bez maksas apgūs datorprasmes

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 3. aprīlī plkst. 07:11

Lai palīdzētu senioriem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties sabiedrībā, arī šogad "Lattelecom" sadarbībā Izglītības un zinātnes, kā arī Labklājības ministriju un sabiedriskām organizācijām vairākiem tūkstošiem senioru piedāvās bezmaksas datorapmācības.

Sociālais projekts "Pieslēdzies, Latvija!" šogad svin sesto darbības gadu. Šajā laikā datorprasmes apguvuši vairāk nekā 20 000 Latvijas iedzīvotāju no 50 gadu vecuma un līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā plānots apmācīt vēl 10 000, trešdien projektam veltītā pasākumā sacīja "Lattelecom" priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Viņš arī informēja, ka jaunais mācību gads sāksies maijā, bet patlaban norit pieteikšanās. Lai pieteiktos, jāzvana uz bezmaksas tālruni 80000822 vai jāreģistrējas projekta mājaslapā "www.piesledzieslatvija.lv".

Mācības notiks kādā no projekta sadarbības skolām, un to ilgums būs deviņas dienas - katru dienu četras 45 minūšu mācību stundas. Turklāt katrā senioru grupā nebūs vairāk par 14 dalībniekiem.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) pasākumā sacīja, ka projekta rezultatīvie rādītāji ir ļoti labi, tomēr jāpaveic vēl daudz, jo Latvijā ir pusmiljons senioru.

"Nedrīkst aizmirst arī par cilvēkiem pirmspensijas vecumā, kuri kādu iemeslu dēļ izkrituši no darba tirgus. Cilvēki ir jāsocializē, jāiesaista darba tirgū," viņš norādīja.

Šogad "Pieslēdzies, Latvija!" vēstneši ir mūziķis Jānis Paukštello un aktrise Velta Skurstene. Paukštello pasākumā sacīja, ka līdz šim apzināti atteicies no interneta, tomēr projekta organizētāju piedāvājums apgūt datorprasmes viņu ieinteresējis.

Savukārt ģimenes ārsts Andris Lasmanis uzsvēra, ka līdzvērtīgi svarīga garīgajai attīstībai ir arī fiziskā attīstība un veselība. Viņš aicināja "Lattelecom" paralēli projektam "Pieslēdzies, Latvija!" īstenot projektu, kas veltīts senioru fiziskajai veselībai. "Seniori kļūst arvien gausāki un apjomīgāki. Veselā miesā vesels gars," viņš sacīja.

"Lattelecom" projekts "Pieslēdzies, Latvija!" tiek īstenots kopš 2008.gada ar mērķi līdz 2018.gadam datora lietošanā apmācīt vismaz 30 000 cilvēku.

Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, kā arī Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Komentāri