Ugandā noķerts tonnu smags krokodils - cilvēkēdājs, Mixnews.lv

Ugandā noķerts tonnu smags krokodils - cilvēkēdājs

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 4. aprīlī plkst. 22:23

Ugandā noķerts cilvēkēdājs krokodils, kura svars sasniedzis tonnu! Milzenis noēdis četrus zvejniekus. Viena bojāgājušā tuvinieki pastāstīja, ka savu ģimenes locekli atpazīt varēja tikai pēc tā, kas bija palicis pāri: ūdenī peldošām rokām, kājām un apģērba gabaliem.

Dzīvnieks tiek vainots neskaitāmos uzbrukumos zvejniekiem Vaikarejas, Rvabitūkas, Maseles, Džindža un Maiegas rajonos, raksta "SkyNews".

фото

Reptiļa medības notika četras dienas. Viktorijas ezera krastā tika novietotas lamatas ar gaļu. Kad beidzot milzenis ielīda lamatās, viņu sasēja un ievilka mašīnas piekabē. Cilvēkēdājam paredzēts saudzīgs sods - viņu nodos Merčisonas nacionālajam parkam. Eksperti uzskata, ka zaļais milzenis ir vismaz 80 gadus vecs.

Nacionālais parks, kas atrodas Ugandas ziemeļrietumos, ir dibināts 1952. gadā. Mērčisona ūdenskritums ir tikai viens no izcilajiem dabas objektiem Mērčisona ūdenskrituma nacionālajā parkā, kura platība ir 3841 kvadrātkilometrs.

Merčisonas nacionālajam parkam 1969. gada uzskaitē tika konstatēts, ka parkā dzīvo aptuveni 14 tūkstoši nīlzirgu, 14,5 tūkstoši ziloņu un 26,5 tūkstoši bifeļu. Turpmākajos gadu desmitos šo lielo dzīvnieku populācijas krasi saruka, taču pēdējā laikā, pateicoties aizsardzības pasākumiem, to skaits atkal ir sācis augt.

Nacionālā parka mežos mājo arī daudzi primāti, piemēram, šimpanzes un paviāni, bet savannās ganās žirafes, Džeksona vēršantilopes un citi zālēdāji. Parkā ir uzskaitīts vairāk nekā 70 zīdītāju sugu un vairāk nekā 450 putnu sugu.

Komentāri