Austrālijā nozog Napoleona matu šķipsnu, Mixnews.lv

Austrālijā nozog Napoleona matu šķipsnu

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 12:52

No Austrālijas muzeja nozagta Napoleona Bonaparta matu šķipsna un citi ar franču karavadoni saistīti artefakti. Laupītāji ielauzās muzeja ēkā Morningtonas pussalā, kas atrodas uz dienvidiem no Melburnas, ziņo LETA-AFP.

"Likumpārkāpēji atmūķēja skapjus un nozaga vairākas naudas izteiksmē nenovērtējamas senlietas," teikts policijas paziņojumā. "Nozagto mantu vidū bija gredzens un Napoleona matu šķipsna, viņa 1815.gadā parakstīta lente un šņaucamās tabakas kastīte."

Laupītāji pagājušās nedēļas ceturtdienā atrāva āra žalūzijas un pa vannas istabas logu ierāpās Braiersa vēsturiskajā lauku mājā.

фото

Kolekciju izveidojuši lopkopja Aleksandra Belkomba pēcteči. Belkombs satika Napoleonu izsūtījumā uz Svētās Helēnas salu, kur karavadonis aizvadīja pēdējos sešus savas dzīves gadus.

фото

"Ģimene bija draugos ar imperatoru," sacīja muzeja koordinators Stīvs Jorks.

1846.gadā Belkombs pārvācās uz Austrāliju.

фото

Kopumā nolaupīti desmit priekšmeti, tostarp matu šķipsna, sudraba tintes pudelīte un trīs zelta monētas, kas nāves brīdī esot bijušas Napoleona kabatā. Paņemti tika arī nelieli Napoleona un viņa sievas Džozefīnes portreti.

фото

"Priekšmeti ir nenovērtējami, jo tos nav iespējams aizvietot," norāda Jorks. "Mēs esam izmisuši."

Atlikusī kolekcija, kurā ir gandrīz 500 lietas, drošības apsvērumu dēļ pārvietota.

Laupīšana notikusi aptuveni desmit minūšu laikā, uzskata policija. "Mēs domājam, ka nozagtās mantas droši vien nonāks kādā privātā kolekcijā. Tā varētu būt bijusi pasūtījuma laupīšana," skaidro likumsargi.

Komentāri