Londonas divstāvu autobusam aprit 75 gadi, Mixnews.lv

Londonas divstāvu autobusam aprit 75 gadi

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 08:40

Lielbritānijas galvaspilsētas divstāvu autobusam šogad aprit 75 gadi. Pilsētā plāno vērienīgus svētkus, ziņo ārvalstu mediji.

Sākot ar 29. aprīli tiek plānoti svinīgie pasākumi, kas veltīti Londonas autobusa jubilejai. Sabiedriskā transporta muzejā grāmatas "The Bus We Loved" autors iepazīstinās sabiedrību ar autobusa vēsturi un nozīmi.

Sākot ar 10.maiju būs iespēja apmeklēt autobusu depo, tādus kā "Catford", "Stockwell", "Fulwell", "Potters Bar" un "Walworth".

Sākot ar 16.maiju transporta muzejā varēs apmeklēt izstādi "Goodbye, Picadilly", kurā varēs atklāt autobusu nozīmi Otrā pasaules kara laikā .

12.un 13.jūlijā Finsburijas parkā notiks "Routemaster" autobusa modeļa jubilejas svinības (svin briljanta jubileju jeb 60 gadus), kurā varēs apskatīt ap 100 autobusu modeļu.

13.un 14.septembrī transporta muzejā norisināsies atvērto durvju dienas, kas būs veltītas Londonas autobusiem. 18.oktobrī muzejā notiks konference, kas atklās kā galvaspilsētas autobuss izmainīja pasauli. 28. novembrī muzejā būs zibakcija "Izkrāso Londonu sarkanu", kuras laikā varēs iepazīties ar inovācijām un noskaidrot kāpēc autobusam ir liela nozīme mūsdienu lielpilsētai.

Avots: angliya.com

Komentāri