Drēzdenes baznīcu rotā no šķiltavām gatavotas vitrāžas, Mixnews.lv

Drēzdenes baznīcu rotā no šķiltavām gatavotas vitrāžas

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 29. janvārī plkst. 17:35

Vitrāža Drēzdenes Sv.Trīsvienības baznīcas drupās izskatās kā gatavota no stikla, taču patiesībā tā ir no 2000 šķiltavām veidota mozaīka, raksta "euromag.ru"

Sv.Trīsvienības baznīcai kopš 1945.gada nav jumta, taču tajā atrodas visoriģinālākā vitrāža – tā ir gatavota no vairāk nekā 2000 krāsainām šķiltavām.

Ideja par šādu vitrāžu radās māksliniekam Markusam Heroldam.

"Viss sākās pirms desmit gadiem ar manu vaļasprieku – šķiltavu kolekcionēšanu. Kādā brīdī man to bija bvesels tūkstotis. Un es tās izmantoju savā diplomdarbā," viņš pastāstīja.

Herolds sametinātā rāmī no šķiltavām izveidoja ornamentus un salīmēja tās ar simtētiskiem sveķiem. Tādā veidā tika izveidotas vitrāžas diviem logiem.

Pēc dažiem mēnešiem mākslinieks iepazinās ar baznīcas kalpotāju Volfgangu Zommeru, kurš bija sajūsmā par vitrāžām, un Herolds nodeva tās baznīcai ilgstošā lietošanā.

Neskatoties uz to, ka Sv.Trīsvienības baznīca pilnībā sadega Drēzdenes bombardēšanas laikā, tā tiek izmantota joprojām. Pēc Otrā pasaules kara dievnams tika iztīrīts, sienas – nostiprinātas. Tagad te notiek dievkalpojumi zem atklātām debesīm un jauniešu projekti, ziņo "Bild".

"Mani mākslas darbi šeit ļoti labi iederas. Tie atgādina, ko var nodarīt karš," skaidro mākslinieks.

Foto: no vietnes euromag.ru

Komentāri