Vai spaisa sērga radīta mākslīgi? , Mixnews.lv

Vai spaisa sērga radīta mākslīgi?

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 25. aprīlī plkst. 07:55

To, ka dažāda veida narkotikas ir kaitīgas mums skaidro no visām pusēm, taču dažas lietas sāk mulsināt. Proti, daži fakti, kas liek aizdomāties, ka spaisa sērga ir tikai aizsegs marihuānas legalizācijai. Nesen Baraks Obama izteicās, ka marihuānas lietošana nav bīstamāka par alkohola lietošanu.

Viņam sekoja CNN galvenais medicīnisko jaunumu korespondents Sandžejs Gupta un visbeidzot ASV sāk televīzijā rādīt marihuānas reklāmu! Ko lai domā ierindas pilsonis, ja viņam no visām pusēm jāuzklausa tik dažādas ziņas?

Pirms vairākām nedēļām prezidents Baraks Obama sacēla viedokļu vētru, intervijā žurnālam "New Yorker" beidzot atzīstot vienkāršu patiesību: nevienam Amerikas prezidentam, arī viņam pašam, līdz šim nav pieticis dūšas paziņot, ka marihuānas lietošana nav bīstamāka par alkohola lietošanu.

фото

Jautājums ir būtisks: vai marihuāna, kas iekļauta Likuma par kontrolējamām vielām Sarakstā Nr.1, ir mazāk bīstama nekā alkohols. Nesen "Kapitolijā Uzraudzības komitejas" sēdē, apspriežot šo jautājumu, Narkotiku apkarošanas nodaļas priekšnieka vietnieks tika "piespiests pie sienas" un, tāpat kā prezidents, beidzot atzina, ka tā ir.

Gandrīz vienlaicīgi kažoku otrādi apmeta arī CNN galvenais medicīnisko jaunumu korespondents Sandžejs Gupta, kurš stāsta, ka rīkojies nepareizi, nenovērtējot marihuānas medicīnisko potenciālu savā 2009. gada rakstā "Kāpēc es balsotu pret marihuānu".

Pēc ceļojuma pa pasauli un tikšanās ar medicīnas ekspertiem un ārstnieciskās marihuānas pacientiem, Gupta secina: "ASV mūs maldina jau teju 70 gadus, un es atvainojos par to, ka nespēju to saskatīt."

фото

Lūk, iemesli, kādēļ Gupta mainīja savu viedokli: Marihuānas likumi nav balstīti uz zinātni. Gupta raksta: "Nevis zināšanu, bet gan to trūkuma dēļ marihuāna tiek klasificēta kā kaitīgā viela." Tā izteicies ASV veselības ministra vietnieks Rodžers Egebergs 1970. gadā.

Gupta piebilst, ka marihuānai ir pavisam niecīgs ļaunprātīgas izmantošanas potenciāls, kā arī tā neliek cilvēkiem lietot citas narkotikas. "Lai arī aprēķini mēdz atšķirties, atkarība no marihuānas rodas tikai 9 – 10% tās lietotāju." Kokaīns, kas tiek ierindots 2. vietā aiz marihuānas, izraisa atkarību jau 20% tā lietotāju. Apmēram 25% heroīna un 30% tabakas lietotāju kļūst atkarīgi.

Marihuāna ir drošāka par vairumu recepšu medikamentu. No recepšu medikamentu pārdozēšanas ik pēc 19 minūtēm mirst kāds ASV iedzīvotājs, taču Gupta nespēja atrast nevienu cilvēku, kurš būtu miris no marihuānas pārdozēšanas.

Arī citi ārsti tic tās pozitīvajai iedarbībai. 76% aptaujāto ārstu izrakstītu marihuānu, lai mazinātu sāpes tam sievietēm, kas cieš no krūts vēža.

фото

Lai arī marihuānas atmešana var izraisīt tādus blakusefektus kā bezmiegs, nemiers un nelabums, tā tomēr nav ne tuvu tik kaitīga kā heroīns vai kokaīns, vai pat alkohols. "Esmu redzējis cilvēkus, kas atmet alkohola lietošanu. Tas var būt biedējoši," stāsta Gupta. Ar marihuānu tā nav.

Ņemot vērā augstāk minēto, nav jābrīnās, ka nesen ASV kabeļtelevīzija "Comcast" Ņūdžersijā sāka demonstrēt marihuānas reklāmas rullīti. Ņūdžersija, Masačūsetsa un Ilinoisa ir to 20 pavalstu vidū, kurās ir legāla medicīniskā marihuāna, bet Kolorado šobrīd ir vienīgā ASV pavalsts, kur legalizēta arī apreibinošā kaņepe.

Komentāri