Itālijā aizliedz vienreizlietojamos maisiņus!, Mixnews.lv

Itālijā aizliedz vienreizlietojamos maisiņus!

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 5. maijā plkst. 09:57

Četrus gadus pēc šīs idejas sākotnējās ierosināšanas, Itālijā no šī gada sākuma ir aizliegti vienreizlietojamie, tirdzniecībā izmantotie plastmasas maisiņi, raksta "zalaidzivei.wordpress.com".

Itālija ir pirmā ES dalībvalsts, kura ir nākusi klajā ar šādu iniciatīvu.

Aizliegums, kas stājies spēkā ar 1.janvāri, nosaka, ka lielveikali vairs nevarēs iepirkt jaunus plastmasas maisiņu krājumus, taču varēs izlietot līdzšinējos krājumus. Tos gan pircējiem drīkstēs izsniegt tikai par brīvu – neprasot samaksu.

Itālijas vides, jūras un zemes ministre Stefānija Prestigiacomo norāda, ka "aizliegums ir fundamentāli svarīgs solis uz priekšu cīņā ar piesārņojumu, un padara mūs visus mazliet vairāk atbildīgus vēlreizējas izmantošanas un otrreizējas pārstrādes ziņā."

Tirdzniecības vietām Itālijā tagad būs iespēja piedāvāt tikai bioplastmasas, auduma vai papīra maisiņus. Prognozē, ka cena par bioplastmasas maisiņiem varētu būt apmēram divas reizes augstāka nekā par plastmasas maiņiem.

Sasakņā ar Legabiente, vides aktīvistu grupu Itālijā, aprēķiniem, ikgadējais izlietoto plastmasas maisiņu skaits ir aptuveni 20 miljardi jeb 330 vienam iedzīvotājam.

Komentāri