Apsargi atkal novēro klientus pielaikošanas kabīnēs, Mixnews.lv

Apsargi atkal novēro klientus pielaikošanas kabīnēs

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 31. janvārī plkst. 18:57

Kāda pircēja, pielaikojot apģērbu veikalā "Sporta Outlet" Rīgā, Brīvības ielā, atklāja, ka viņas darbības paslepus filmē novērošanas kameras, ziņo "TV3" raidījums "Bez Tabu".

Sākumā pārdevēja pircējai sacīja, ka tas, ko viņa uzskatīja par novērošanas kameru, ir ūdens padeves sistēma ugunsgrēka gadījumos. Vēlāk gan atklājās, ka pie griestiem virs pielaikošanas kabīnēm ir uzstādītas novērošanas kameras.

Kā pavēstīja Valsts datu inspekcijas vadītāja Signe Plūmiņa, inspekcija konstatējusi, ka šajā veikalā patiešām pie griestiem virs pielaikošanas kabīnēm uzstādītas novērošanas kameras, kurās apsargi varētu redzēt, kā pircēji pārģērbjas un pielaiko veļu. Plūmiņa uzsver, ka novērošanas kameru uzstādīšana apģērbu pielaikošanas kabīnēs nav pieļaujama un par to veikalam var draudēt no 1000 līdz 8 000 latiem liels sods.

Savukārt veikala pārstāvji saka, ka novērošanas kameras uzstādītas tāpēc, ka Latvijā veikalos zog neiedomājamos apmēros un visvairāk zagļi savu guvumu piesavinās tieši pielaikošanas kabīnēs.

Veikala pārstāvis Andris teica:

"Es jums vēlreiz atkārtoju, tā kā Latvijā zog, es atvainojos, un zog tādiem kvantumiem, tad mēs negribam stāstīt, kur mēs filmējam un kur nefilmējam, ja cilvēks negrib mērīties, viņš var nemērīties."

Foto: ekrānšaviņš no video

Komentāri