Islandes tiesa atļauj piecpadsmitgadīgajai Blaērai lietot savu vārdu , Mixnews.lv

Islandes tiesa atļauj piecpadsmitgadīgajai Blaērai lietot savu vārdu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 1. februārī plkst. 18:36

Islandes tiesa atļāvusi piecpadsmitgadīgai meitenei lietot vārdu Blaēra, kuru tai dzimšanas brīdi devusi māte, ziņo "Sky News".

Pirms tam varas iestādes aizliedza Blaērai Bjarkardotirai lietot šo vārdu, jo tas nav iekļauts Islandes Īpašvārdu reģistrā, proti, ir nelikumīgs.

2013.gada sākumā Blaēra un viņas māte Bjorka Eidsdotira tiesā pieprasīja atļauju meitenei lietot savu vārdu, kurš, pēc viņas pašas teiktā, viņai loti patīk un nesagādā nekādas neērtības.

Visus piecpadsmit savas dzīves Blaēra oficiālajos dokumentos tika ierakstīta vienkārši kā Meitene (Stulka), kas radīja šķēršļus dažādu formalitāšu kārtošanā. Jāpiebilst, ka Īpašvārdu reģistrs ir radīts tieši tādēļ, lai pasargātu bērnus no neveiklām situācijām un jocīgiem vārdiem.

Tiesā Blaēra paziņoja, ka nejūtas neveikli sava vārda dēļ un būtu priecīga, ja viņai tiktu atļauts to lietot legālu. Tā rezultātā tiesa nostājās meitenes pusē.

Islandē Īpašvārdu reģistrā ir iekļauti 1712 vīriešu un 1852 sieviešu vārdi. Aizliegti ir vārdi, kuri sākas ar burtu "S", jo šāda burta īslandiešu alfabētā nav. Ja vecāki vēlas saviem bērniem dot vārdus, kuru reģistrā nav, tiem ir jālūdz atļauja speciālai komisijas, kura, piemēram, neļāva reģistrēt vārdu Blaēra.

Foto: no vietnes abcnews.go.com

Komentāri