Šomēnes atzīmēs Pasaules radio dienu, Mixnews.lv

Šomēnes atzīmēs Pasaules radio dienu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 2. februārī plkst. 17:33

Šogad 13.februārī pēc UNESCO dalībvalstu iniciatīvas tiks atzīmēta Pasaules radio diena ("World Radio Broadcasting Day"), ziņo LETA.

UNESCO šajā dienā aicina pašus radio pārraidīt raidījumus un diskusijas, pievēršoties tematiem par radio lomu sabiedrības attīstības, informācijas apmaiņas un nodrošināšanas procesos un sabiedrības zināšanu līmeņa celšanā, atcerēties sava radio izveidošanu un notikumus tā pirmajos darbības gados - kā radio attīstījies, kā mainījies, kādi ir tā izaicinājumi šodien.

Kā norādīja UNESCO LNK konsultante Liene Krīvena, savas aktivitātes ikviens var reģistrēt un ar citiem visā pasaulē plānotiem pasākumiem iepazīties Pasaules radio dienas kartē.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja Baiba Moļņika uzskata, ka radio, turpinot pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, joprojām ir medijs, kas var sasniegt visplašāko auditoriju gan tradicionālā formātā, gan caur mūsdienu tehnoloģiskajām formām un ierīcēm.

"Radio ir vispiemērotākais medijs, lai glābtu dzīvības, piemēram, dabas vai cilvēces katastrofu laikā. Radio ir svarīga loma sabiedrības saliedēšanā, zināšanu apmaiņas procesos un informācijas nodrošināšanā, un Pasaules radio diena ir brīdis arī pašiem radio visā pasaulē vēlreiz atgādināt un apzināties savu virsuzdevumu," uzsvēra Moļņika.

Jāpiebilst, ka 13.februāris kā Pasaules radio dienas datums izvēlēts tāpēc, ka 1946.gadā šajā dienā tika dibināts Apvienoto Nāciju radio.

Foto: akauk.com, rus.ruvr.ru

Komentāri