Šokējoši: Zviedrijā 5000 dzīviem pensionāriem paziņo par viņu nāvi, Mixnews.lv

Šokējoši: Zviedrijā 5000 dzīviem pensionāriem paziņo par viņu nāvi

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 2. februārī plkst. 17:58

Zviedrijas valsts pensiju aģentūra (Pensionsmyndigheten) izsūtījusi vēstules aptuveni 5000 dzīviem pensionāriem, kas arī ir "mirušo mantas pārvaldītāji", it kā sakarā ar viņu pašu nāvi, atsaucoties uz ziņo avīzes portālu "dn.se", ziņo biznesa portāls "Nozare.lv"

Kā skaidrots ziņā, kas ielikta kā īss video sižets portālā, aplamās vēstules izsūtītas kādas informācijas sistēmas kļūdas dēļ. Cik saprotams no video redzamas atvainošanās vēstules par aplamo sūtījumi, kļūdaino vēstījumu saņēma personas, kuras atbildēja par kāda mirušā mantu, taču sūtījums viņus apzīmēja kā mirušus.

Sižetā, kuru "dn.se" ieguvis no video ziņu kompānijas "Nyhetsbolaget Sverige", par notikušo stāsta kāds gados vecāks Šels Jonsons, kuru prezentē kā "pārvaldnieku un pilnvaroto". Jonsons saka, ka nekavējoties sapratis, ka notikusi kļūda, bet "dažam tas varētu būt nepatīkami".

"Personīgi, es augstu novērtēju, ka iestāde nekavējoties atvainojās," iesirmais vīrs saka, rādot atvainošanās vēstuli. Intervija ar elektroniskās sistēmas "pārskatīšanās" upuri notiek uz apsnigušas kapsētas fona.

Šis nav pirmais gadījums, kad zviedru iestādes dzīvus iedzīvotājus pasludina par mirušiem. Kā ziņo zviedru ziņu portāls angļu valodā "The Local", pērn martā kāda "sprigana" 87 gadus veca pensionāre saņēmusi vēstuli no zviedru nodokļu pārvaldes, kas arī bija adresēta viņas, kā mirušas, mantas pārvaldniekam.

Šajā gadījumā kļūda bijusi samērā graujoša, raksta portāls. Nodokļu iestādes pamatdati par personu, proti, dzīva vai mirusi, automātiski ierakstīta virknē citu valsts datu bāžu, apgrūtinot upurei pat iespēju izņemt zāles aptiekā un saņemt pensiju bankas rēķinā. Zviedrijā personas galvenais identifikācijas līdzeklis ir zviedru personas kods, un, to pārbaudot datu bāzēs, pensionārē, kaut stāvējusi blakus farmaceitam vai bankas ierēdnim, uzrādīta kā "mirusi".

Kļūda ieviesusies, kad kāds ārsts cita cilvēka miršanas apliecībā ierakstījis nepareizus dzimšanas datus, tādējādi dublējot dzīvās sievietes personas kodu, kuras pirmos skaitļus, tāpat kā Latvijā, veido dzimšanas gads, mēnesis un diena.

Foto: dev.by, fotobank.ru, shakhty.su

Komentāri