Dabas aizsardzības pārvalde pērn konfiscējusi trīs čūskas, Mixnews.lv

Dabas aizsardzības pārvalde pērn konfiscējusi trīs čūskas

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 4. februārī plkst. 13:30

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) pagājušajā gadā veikusi dažādas pārbaudes un konfiscējusi trīs čūskas, kas līdz kompetentu institūciju lēmumu pieņemšanai atradīsies Rīgas Zooloģiskajā dārzā, ziņo LETA.

Kā informēja pārvaldes pārstāve Gunta Gabrāne, kopumā 2012.gadā DAP veikusi 40 pārbaudes, ierosinājusi vai izskatījusi piecas administratīvās lietas un bez konfiscētām trīs čūskām, konfiscējusi arī 225 tūbiņas ar krēmiem.

Savukārt 2011.gadā DAP veikusi 78 pārbaudes, ierosinājusi vai izskatījusi četras administratīvās lietas, konfiscējusi četrus bruņurupučus, trīs čūskas, astoņus papagaiļus, trīs gaviālkrokodilus un vienu lūšādas kažoku.

Lai novērstu savvaļas dzīvnieku un augu sugu izzušanu, 1973.gadā tika pieņemta Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām jeb CITES. Latvijas iekšzemē atbildīgā un kontrolējošā iestāde ir Dabas aizsardzības pārvalde un policija, bet uz robežas kontroli veic muita.

CITES nosacījumi attiecas ne tikai uz dzīviem augiem vai dzīvniekiem, bet arī uz nedzīviem īpatņiem un no tiem gatavotiem izstrādājumiem, kamēr vien ir iespējams noteikt, no kādas sugas auga vai dzīvnieka tas ir gatavots.

Lai atklātu nelegālu tirdzniecību, DAP veic arī interneta sludinājumu monitoringu. Biežāk šādos sludinājumos tirgotāji vēlējušies tikai pajokot, taču ir arī gadījumi, kad tirdzniecība apstiprinās un pārvaldei īpatni nākas konfiscēt. Šādā veidā notikuši mēģinājumi pārdot čūskas, nelielus krokodilus un arī kādu papagaili.

Kā jau ziņoja Mixnews.lv, ka Rīgas Zooloģiskais dārzs Tropu mēnesī šogad pievēršas tēmai, kas veltīta čūskām. Katru sestdienu un svētdienu cilvēki Tropu mājā dažādākajos veidos tiks izglītoti par čūskām. Interesentiem būs iespēja uzzināt, kā čūskas pārvietojas, kā tās izskatās un kāds izskatās čūsku skelets. Tāpat varēs iesaistīties dažādās izzinošās spēlēs.

Tropu mēneša laikā Zooloģiskajā dārzā būs apskatāmas gan pastāvīgajā ekspozīcijā esošās čūskas, gan arī čūskas, kuras pagājušajā gadā Dabas aizsardzības pārvalde konfiscējusi. Februārī skatītājiem tiks parādīta 2012.gadā konfiscētā un uz Zooloģisko dārzu nogādātā parastā žņaudzējčūska, kukurūzas zalktis un zaļais koka pitons. Tāpat būs skatāmi divi tīģerpitoni, no kuriem viens ir albīns un arī tas savulaik ticis konfiscēts.

foto: dipity.com

Komentāri