Mīklaini atradies "Cepumu briesmoņa" nozagtais vācu cepumu ražotāja simbols, Mixnews.lv

Mīklaini atradies "Cepumu briesmoņa" nozagtais vācu cepumu ražotāja simbols

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 5. februārī plkst. 17:45

Mīklainā kārtā atradies "Cepumu briesmoņa" nozagtais un šantāžai izmantotais vācu populārākās cepumu ražotnes simbols - liels zelta cepums, atsaucoties uz portālu "The Local", ziņo LETA.

Kompānijas "Bahlsen" emblēma "Leibniz" zelta cepuma formā otrdienas rītā mīklainā veidā atradusies iekārta zirga statujas kaklā Leibnica universitātes priekšā.

Kompānijas "Bahlsen" emblēma virs uzņēmuma Hannoveres biroja durvīm karājusies kopš 1913.gada, taču janvāra vidū tā pēkšņi pazuda. Dažas dienas pēc 20 kilogramus smagā zelta cepuma pazušanas vietējam laikrakstam tika nosūtīta vēstule un fotogrāfija, kurā bērnu šova "Sezama iela" varoņa "Cepumu briesmoņa" kostīmā tērptais zaglis iekodies "Bahlsen" simbolā.

"Cepums ir pie manis!" teikts vēstulē. "Ja jūs to vēlaties atpakaļ, jums kādā februāra dienā jānosūta cepumi visiem bērniem Bulta slimnīcā. Bet tiem jābūt piena šokolādes cepumiem, nevis tiem ar tumšo šokolādi vai vispār bez tās. Un vēža nodaļas bērniem jādod zelta cepums."

Zaglis arī prasīja, lai par cepuma atdošanu piesolītie 1000 eiro (700 lati) tiktu ziedoti Hannoveres dzīvnieku patversmei.

"Tas ir pavisam nopietni! Citādi cepums nonāks miskastē ar ["Sezama ielas" varoni] īgņu Oskaru!" draudēja "Cepumu briesmonis".

Atbildē uz "Cepumu briesmoņa" šantāžu kompānijas "Bahlsen" izpilddirektors Verners Mihaēls Bālzens solīja ziedot dažādām labdarības organizācijām 52 tūkstošus cepumu paciņu, vienlaikus norādot, ka kompānija nepakļausies šantažētāju prasībām.

Savukārt pirmdien Hanoveres laikraksts "Hannoversche Allgemeine Zeitung" saņēma otru vēstuli, kurā "Cepumu briesmonis" solīja atdot nozagto talismanu.

"Tā kā ["Bahlsen" izpilddirektors] Vernijs cepumu mīl tik pat ļoti kā es un tagad vienmēr raud, un viņam cepuma ļoti pietrūkst, es viņam to atdošu!!!" teikts vēstulē.

Tik pat mīklaini kā pazuda, 20 kilogramus smagais "zelta cepums" otrdienas rītā atradies.

Izmantojot autopacēlāju, Hanoveres policisti un ugunsdzēsēji piesardzīgi atbrīvoja cepuma emblēmu. Pēc policijas sākotnējā novērtējuma, atgūtais "zelta cepums" ir īstais, taču tam vēl tiks veiktas pārbaudes, lai pārliecinātos par tā autentiskumu.

Foto: news.com.au

Komentāri