Pēc pavadītas nakts uz augstiem papēžiem sieviete pamostas paralizēta (FOTO), Mixnews.lv

Pēc pavadītas nakts uz augstiem papēžiem sieviete pamostas paralizēta (FOTO)

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 6. februārī plkst. 21:28

29 gadus veca dāma visu nakti pavadīja uz ļoti augstām papēžu kurpēm, ballējoties pasākumā Lasvegasā. Pamostoties no rīta, viņa vēl kustējās, taču dažas dienas vēlāk uz ielas sabruka. Ārsti secinājuši, ka viņu piemeklējusi retas formas paralīze, un to izraisījusi tieši 15 cm augstie kurpju papēži, raksta "kasjauns.lv"

Džemma Flanagana pēc savas nodarbošanās ir stjuarte, un tas nozīmē darbu uz kājām. Viņai allaž ļoti rūpējis labs izskats, tāpēc kurpes uz lielāka vai mazāka papēža bija neatņemams Džemmas garderobes elements. Taču viena ballīte sievietei izrādījās liktenīga – septiņas stundas pavadot uz augstiem papēžiem, sieviete no rīta kājās sajuta svelošas sāpes un tirpas.

фото

Džemma ir Lielbritānijas pilsone, taču darba ietvaros reiss viņu aizveda uz Lasvegasu. Tā kā bijis brīvs laiks, viņa izlēma doties izklaidēties un nākamajā dienā lidot atpakaļ uz mājām. Viņa ignorēja sāpes pēdās, taču pēc dažām dienām burtiski sabruka uz ielas savas mājas tuvumā. Džemma ne tikai nespēja kustināt kājas – viņa visa bija paralizēta, nespējot nedz runāt, nedz ēst.

Džemmu steidzami ievietoja slimnīcā, un ārsti konstatēja, ka sievietes ķermenis ir paralizēts, un tam par iemeslu bijuši nosprostotie kāju nervi. Viņas paralīzes forma ir diezgan reti sastopama, to sauc par Gijēna-Barē sindromu, un Lielbritānijā to piedzīvo apmēram 1 no 50 tūkstošiem cilvēkiem.

"Nākamajā rītā pēc Lasvegasas ballītes es jutu tirpoņu savās kājās. Bija arī pāris pušumi, bet principā pie šīm sajūtām biju jau pieradusi. Esmu sievišķīga dāma, augstpapēdenes valkāju regulāri, un tās sāpes man nešķita nekas īpašs," stāsta Džemma.

фото

Šobrīd stujarte Džemma no jauna mācās staigāt. Viņa piedzīvojusi sāpīgus fizioterapijas kursus un šobrīd iziet rehabilitācijas kursu. Džemmu atbalsta viņas draugi un mīļotais cilvēks.

фото

Viņas gadījumā ir iespējama atveseļošanās, taču par augstpapēžu kurpēm nāksies aizmirst uz visu atlikušo mūžu.

фото

Foto: Bulls Press

Komentāri