Jelgavā ledus skulptūru festivālā uzvaras laurus plūc Lietuvas un Krievijas tēlnieki, Mixnews.lv

Jelgavā ledus skulptūru festivālā uzvaras laurus plūc Lietuvas un Krievijas tēlnieki

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 8. februārī plkst. 21:36

Jelgavā noslēdzies 15. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kurā uzvaras laurus individuālajā vērtējumā plūcis Lietuvas mākslinieks, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Krievijas pārstāvji, liecina informācija "icelv.lv" mājaslapā.

Pirmo vietu individuālajā vērtējumā par darbu "Melns un balts" ieguva Lietuvas mākslinieks Donats Mockus, otro vietu - Krievijas tēlnieks Aleksejs Verbitskis par darbu "Lidinoties virs viļņiem", bet trešo - Lielbritānijas ledus skulptors Metjū Fosters par darbu "Saules gredzeni".

Komandu vērtējumā pirmo vietu ieguvuši Andrejs Molokovs un Sergejs Celebrovskis no Krievijas ar darbu "Meitene uz mēness", otro vietu - Lietuvas mākslinieki Vitauts Musteikis un Kestutis Musteikis par darbu "Iesaldētais kucēns", bet trešo - Latvijas un Lietuvas pārstāvji Kārlis Īle un Vilius Matutis par darbu "Pieskarties Saulei".

Žūrijas simpātiju balvas ieguva Krievijas mākslinieks Vadims Poļins ("Leduspuķe"), Latvijas māksliniece Inese Valtere - Ūlande (Latvija) un Lietuvas pārstāvis Donats Mockus ("Tikšanās ar mēnesi").

15.Starptautiskajā Ledus skulptūru festivāla tēlnieku veikumu varēs novērtēt Jelgavas Uzvaras parkā līdz 10.februārim. Šogad kopumā festivālā piedalās 30 mākslinieku un tēlu veidošanā tika izmantotas kopumā 60 tonnas ledus.

Foto: travelnet.lv

Komentāri