Valentīna dienas vēsture - animēts stāsts, Mixnews.lv

Valentīna dienas vēsture - animēts stāsts

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 14. februārī plkst. 14:18

Svētais Valentīns ir vēsturiska persona, kas dzīvojis 3.gadsimtā, Romā. Viņš kļuva slavens pēc tam, kad nostājās pret imperatora Klaudija II aizliegumu kādam jaunu mīlētāju pārim stāties laulībā.

Sv. Valentīns bija pasācis vadīt laulību ceremonijas vietējā baznīcā visiem jaunajiem pāriem, kuri vērsās pie viņa ar šādu lūgumu. Par to, ka pretēji imperatora rīkojumam kāds atļaujas svētīt mīlnieku savienības, ātri vien padzirdēja varas iestādes un labsirdīgais bīskaps tika arestēts.

Gaidos spriedumu, ieslodzījumā Valentīnu uzrunāja viņa cietumsargs Astērijs, lūdzot viņu ar svētā gara palīdzību dziedināt sarga meitas aklumu. Valentīns neatteica, un meita kļuva redzīga. Tā rezultātā viņi satuvinājās un starp izārstēto sievieti un garīdznieku dzima specīgas jūtas.

Drīz vien imperators piedāvāja Valentīnam piekrist noteiktajam laulību aizliegumam un atteikties no savas ticības. Valentīns atteicās.

Neilgi pirms viņa sodīšanas, Valentīns palūdza rakstāmspalvu un papīru lai uzrakstītu atvadu vēstuli savai iemīļotajai. Vēstules paraksts "NO TAVA VALENTĪNA" ir iegājusi vēsturē.

Šeit romantiskajam vēstures notikumam var sekot animētā veidā:

Komentāri