Gavēņa laikā veikalos pērk mazāk gaļu, Mixnews.lv

Gavēņa laikā veikalos pērk mazāk gaļu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 13. februārī plkst. 15:24

Lielā gavēņa laikā veikalu tīklā "Maxima" iedzīvotāji mazāk pērk gaļu, bet "Rimi" izmaiņas pircēju paradumos nenovēro, aģentūra BNS uzzināja, aptaujājot tirgotājus.

"Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš aģentūrai BNS sacīja, ka pērn lielā gavēņa laikā veikalu tīklā "Maxima" pircēji gaļu iegādājās mazākā apmērā un tiek prognozēts, ka līdzīgi būs arī šogad.

Pēc viņa teiktā, 2012.gada Lieldienu gavēņa laikā veikalu tīklā "Maxima" liellopu, cūkgaļas, aitas gaļas un svaigo desiņu noieta pārdošanas apmērs samazinājās par 7% salīdzinājumā ar 40 dienām pēc katoļu Lieldienām. Savukārt vistas un citas putnu gaļas pārdošanas apmērs šajā laikā bija par 9% mazāks, bet svaigo gaļas produktu kopējais apgrozījums saruka par 8%.

Andiņš pastāstīja, ka uzņēmuma kopējie pārdošanas apmēri šajā lika posmā nemainījās, jo acīmredzot cilvēki gaļu aizstāja ar citiem produktiem.

Savukārt "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija aģentūrai BNS pavēstīja, ka "Rimi" veikalos preču apgrozījums lielā gavēņa laikā nemainās. "Gavēņa sākšanās būtiski neietekmē gaļas un tās izstrādājumu, kā arī citu ar gavēšanu saistīto produktu pārdošanas apmērus "Rimi" veikalos visā Latvijā. Tas pats arī ir attiecināms uz mūsu pircēju ēšanas un pirkumu paradumiem – lielākoties cilvēki savos pirkumu grozos izvēlas likt tos pašus produktus, ko pirms tam," norādīja "Rimi Latvia" pārstāve.

Mixnews.lv jau rakstīja, ka Romas katoļu baznīcā trešdien atzīmē Pelnu dienu, ar kuru sākas lielais gavēnis pirms Lieldienām. Lielais gavēnis ilgs 40 dienu. Agrāk visu gavēņa laiku drīkstēja būt tikai viena maltīte dienā un tika ievērots ļoti stingrs gavēnis. Tagad ir iespējamas dažādas atturības formas, piemēram, atteikšanās no alkohola, saldumiem un cigaretēm, pārmērīgas ēšanas un preču pirkšanas, kā arī atteikšanās no televizora skatīšanās un pārvietošanās ar auto.

Foto: no vietnes ibtimes.com

Komentāri