Help at Home direktore: Laba uzkopšana var pilnībā izmainīt māju, Mixnews.lv

Help at Home direktore: Laba uzkopšana var pilnībā izmainīt māju

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 16. janvārī plkst. 09:51

Latvijā populārs kļūst māju, dzīvokļu un biroja telpu uzkopšanas pakalpojums, piesaistot speciālistus. Cilvēki vēršas pie profesionāļiem tāpēc, ka šodien tas ir ērti, droši un komfortabli. Bieži vien klienti pat neatpazīst savus dzīvokļus pēc uzkopšanas – tik lielā mērā tie tiek pārvērsti. Par to radio Baltkom raidījumā "Utro na Baltkome" pastāstīja uzņēmuma Help at Home direktore Inga Sergejenko.

Es četrus gadus strādāju mārketinga sfērā Londonā. Man nebija laika uzkopt savu dzīvokli. Es nolēmu nolīgt cilvēku, kas varēs nodarboties ar manas mājas lietām tāpēc, lai man atliktu kaut nedaudz laika sev un draugiem. Kad līgums Londonā beidzās un es atgriezos Latvijā, sāku aizdomāties par to, kāpēc gan Latvijā neatvērt uzņēmumu ar līdzīgiem pakalpojumiem.

Tātad Rietumos ir populāri netērēt laiku mājas uzkopšanai?

Tas ir diezgan izdevīgi un droši, ja nolīgsti mājkalpotāju ar uzņēmuma starpniecību. Rodas daudz brīva laika, ko veltīt sev, ģimenei, draugiem.

Cik cilvēku strādā jūsu firmā un kā viņu būtu pareizāk saukt?

Patlaban uzņēmumā Help at Home strādā četri cilvēki. Viņus var saukt par mājkalpotājiem, bet pēc kāda laika viņi kļūst par ģimenes locekļiem. Katram klientam ir sava mājkalpotāja. Ja viņa saslimst, firma nodrošina citu mājkalpotāju.

Kā jūs pieņemat darbā cilvēkus un vai ir nepieciešama noteikta pieredze?

Pieredze, protams, ir nepieciešama. Dažas Help at Home mājkalpotājas ir strādājušas ārzemēs. Manam brālim ir analoģiska firma ārzemēs. Darbinieces, kas strādā pie viņa, ir no Latvijas. Kad radās iespēja strādāt dzimtenē, viņas atgriezās Latvijā un patlaban strādā manā firmā.

Kā ir ar stereotipiem, ka par mājkalpotājām strādā sievietes bez augstākās izglītības un noteiktām prasmēm?

Ziniet, es meklēju darbiniekus Latvijā, izmantojot dažādus sludinājumu portālus internetā. Interesentu bija daudz, bet, kad es personīgi satikos ar siveitēm, kuras vēls strādāt manā firmā, es daudzām atteicu. Ļoti liela loma ir ārējam izskatam, jo mājkalpotājai, pirmām kārtām, ir jārūpējas par sevi. Daudzām sievietēm, kas strādā Help at Home, patīk uzkopt dzīvokļus, viņas gūst baudu no sava darba.

Vai pakalpojumos ietilpst arī logu mazgāšana?

Ja tā ir ģenerālā tīrīšana, tad logu mazgāšana ietilpst cenā.

Kādus pakalpojumus piedāvā jūsu firma?

Mēs klientiem piedāvām arī ģenerālo tīrīšanu. Tādi pasūtījumi parasti tiek veikti vienreiz pusgadā vai gadā. Mājkalpotājas mazgā logus, sakārto skapjus, tīra paklājus, grīdas. Bet regulāra uzkopšana – tas ir noslaucīt putekļus, izsūknēt paklājus, nomazgāt traukus, izgludināt drēbes.. Par darbu tiek maksāts stundās, mēs nenovērtējam mūsu darbu klienta kvadrātmetros. Jo biežāk viņš pasūta uzkopšanu, jo lētāk tas viņam izmaksā. Ēst gatavošana mūsu pakalpojumos neietilpst.

Kāpēc Latvijas iedzīvotāji neizmanto jūsu pakalpojumus?

Galvenais iemesls visticamāk ir bailes. Daudzi baidās atdot atslēgas svešam cilvēkam, kad mājās ir vērtīgas lietas vai nauda. Es varu teikt, ka viss mans personāls ir pārbaudīts, tādu incidentu nav bijis un nebūs.

Parunāsim par cenām. Cik maksā vienas stundas uzkopšana?

Ja tā ir ģenerālā uzkopšana, tad viena stunda maksā 13 eiro, un šajā summā jau ir ietverti nodokļi. Arī klienta atrašanās vieta ietekmē uzkopšanas cenu. Ja dzīvklos neatrodas Rīgā, tad būs jāapmaksā arī ceļa izdevumi.

Cik ilgu laiku aizņem dzīvokļa ģenerālā uzkopšana?

Tas ir atkarīgs no dzīvokļa platības. Dzīvokļa vai mājas, kuras platība ir aptuveni 100 kvadrātmetri, ģenerālā tīrīšana aizņem aptuveni 7-8 stundas. Es pati agrāk strādāju par mājkalpotāju Lielbritānijā un varu teikt, ka tas nav tik viegls darbs, kā liekas.

Kāda ir britu attieksme pret mājkalpotājiem?

Viņi paši nevēlas un viņiem nepatīk uzkopt savas mājas. Viņi izvēlas atstāt atslēgas mājkalpotājai un pēc darba atnākt uz tīru dzīvokli.

Vai nerodas problēmas ar klientiem, kas uzskata, ka uzkopša nav veikta kvalitatīvi?

Dažreiz rodas. Tādos gadījumos mēs piedāvājam klientam atlaidi vai arī mājkalpotāja veic savu darbu vēlreiz bez maksas.

Vai uzkopšanas ilgums ir atkarīgs no tā, kad dzīvoklis uzkopts pēdējo reizi?

Protams, ir atkarīgs. Par laimi, mums gadās klienti, kas „neielaiž” savus dzīvokļus. Bija viens klients, kura dzīvokli mēs kārtojām aptuveni astoņas stundas. Pēc uzkopšanas dzīvokļa īpašnieks knapi to atpazina (smejas).

Kas jāzina profesionālai mājkalpotājai un ar ko viņa atšķiras no parastas mājkalpotājas?

Viņai jāzina, no kuras vietas sākt uzkopšanu. Es, piemēram, sāku no vannas istabas un pavisam nedomāju, ka pēc tam man būs nepieciešams ūdens. Mājkalpotājai ir jāzina arī, kādus mazgāšanas līdzekļus izmantot konkrētai virsmai.

Tagad ir tendence izmantot ekoloģiski drošus tīrīšanas līdzekļus. Kāda ir jūsu attieksme pret to un vai jūs sargājat savu personālu no ķīmijas ietekmes?

Nākotnē mēs noteikti centīsimies izmantot ekeoloģiski drošus tīrīšanas līdzekļus, bet pagaidām izmantojam tīrīšanas līdzekļus ar ķīmiju.

Ar ko mājkalpotājas nāk uz darbu?

Parasti nāk ar putekļu lupatu, jo putekļu sūcējs un kāpnes ir gandrīz katrā dzīvoklī un mājā.

Kā jūs vērtējat viedokli, ka māju var attīrīt, izmantojot ekoloģiskus produktus, piemēram, olīveļļu, citronu, sodu, u.c.?

Es par to dzirdu pirmo reizi (smejas). Būs obligāti jāizmēģina.

Dažās valstīs valsts atgriež pusi no naudas, kas iztērēta uzkopšanai. Vai Latvijā ir tāda kompensācija?

Diemžēl Latvijā nav tādas iespējas.

Vai jūs uzkopjat celtniecības objektus?

Patlaban mums nav pasūtījumu celtniecības objektos. Bet ja tādi pasūtījumi radīsies, mēs par to domāsim.

Vai mājdzīvnieku esamība ietekmē uzkopšanas cenu?

Cenu neietekmē, bet uzkopšanas laiks var kļūt garāks, uzkopšana izmaksās dārgāk.

Vai jūs uzkopjat biroja ēkas?

Jā, uzkopjam. Patlaban mums ir tikai viens pasūtījums uzkopšanai birojā. Uzkopt biroju ir nedaudz vienkāršāk un ātrāk nekā dzīvokļus vai mājas.

Komentāri