Stūra māju varēs izstaigāt arī virtuāli, Mixnews.lv

Stūra māju varēs izstaigāt arī virtuāli

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 19. janvārī plkst. 19:45

Bijušo Latvijas PSR Valsts drošības komiteju jeb Stūra māju turpmāk varēs "izstaigāt" arī virtuāli, informēja Latvijas institūta (LI) sabiedrisko attiecību speciālists Krišjānis Ozols.

Ozols skaidroja, ka virtuālā tūre, kas būs aplūkojama Okupācijas muzeja un LI mājaslapās, kā arī Latvijas oficiālajā "Facebook" mājaslapā "If you like Latvia, Latvia likes you", būs pieejama latviešu un angļu valodā.

Tajā būs iespējams aplūkot Okupācijas muzeja veidotās ekspozīcijas zāli, ieslodzījuma kameras, nopratināšanas telpu, ieslodzīto pastaigu laukumu un vairākas citas vietas, kas redzamas 360 grādu fotogrāfijās. Tāpat ainas tiks papildinātas ar paskaidrojošiem tekstiem, kā arī dokumentālu videomateriālu ar bijušo ieslodzīto stāstījumu par čekā piedzīvoto. Angļu valodā runājošajiem paredzēta īsfilma par Stūra māju un abām ekspozīcijām, kas tajā bija skatāmas pagājušajā gadā.

Stūra māja bija viens no nozīmīgākajiem Rīgas kā kultūras galvaspilsētas programmas notikumiem. Bijušajā LPSR Valsts drošības komitejas ēkā tika iekārtotas vairākas ekspozīcijas, tostarp Okupācijas muzeja sagatavotā bezmaksas ekspozīcija par čekas darbību Latvijā, kā arī izveidots apskates maršruts pa čekas cietuma kamerām un citām telpām.

Projektam beidzoties pagājušā gada oktobrī, izstādes tika slēgtas un sabiedrībai vairs nebija pieejamas. Tāpēc sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014" tika nolemts internetā darīt pieejamu virtuālu ēkas apskates versiju.

Projektu līdzīgās daļās finansēja LI un Okupācijas muzejs. Projektu ir daļēji finansējusi arī sabiedrība, jo muzejs projektam vajadzīgos līdzekļus ieguva no Stūra mājas izstāžu zālē savāktajiem ziedojumiem. Virtuālās tūres prezentācija notiks Latvijas Okupācijas muzejā 23.janvārī plkst.12. Projektu tehniski nodrošināja uzņēmums "Skatskat.lv". Stūra māja Latvijas okupācijas laikā kļuva par vienu totalitārās varas spilgtākajiem simboliem.

Komentāri