Zinātnieki: Pagājušais gads pārspējis visus karstuma rekordus, Mixnews.lv

Zinātnieki: Pagājušais gads pārspējis visus karstuma rekordus

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 20. janvārī plkst. 15:35

Pagājušais gads bijis karstākais kopš datu apkopošanas sākuma pirms vairāk nekā gadsimta un raisa jaunas bažas par globālo sasilšanu, atsaucoties uz ASV zinātniekiem, ziņo LETA-AFP.

Ilgi gaidīto ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes (NOAA) ziņojumu apstiprinājusi ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) veiktā neatkarīgā analīze, kurā nonākts pie tādiem pat secinājumiem.

"Ap visu pasauli izplatījies rekordaugsts siltums," teikts NOAA ziņojumā. "Globālā vidējā zemes un okeāna virsmas temperatūra 2014.gadā bija augstākā no visiem gadiem kopš datu apkopošanas sākšanas 1888.gadā."

Vidējā temperatūra bija par 0,69 grādiem pēc Celsija augstāka nekā vidēji 20.gadsimtā, par 0,04 grādiem pārsniedzot iepriekšējos rekordus 2005. un 2010.gadā.

Pasaules daļas, kurās tika reģistrēta rekordaugsta temperatūra, ietver Krieviju, Aļaskas rietumus, ASV rietumus, Dienvidamerikas vidienes daļas, Austrālijas austrumu un rietumu piekrastes daļas, Āfrikas ziemeļus un lielāko daļu Eiropas.

Rekordliels aukstums reģistrēts tikai dažās ASV austrumu un vidienes daļās.

Globāli okeāna virsmas temperatūra bija jebkad augstākā, par 0,57 grādiem pēc Celsija augstāka nekā vidēji 20.gadsimtā. Zemes virsmas temperatūra bija par vienu grādu pēc Celsija augstāka nekā vidēji 20.gadsimtā un ceturtā augstākā mūsdienu vēsturē.

Komentāri