Kolkasragā atrod neticami lielu dzintara gabalu, Mixnews.lv

Kolkasragā atrod neticami lielu dzintara gabalu

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 20. janvārī plkst. 14:12

Pirmdien Kolkasragā atrasts aptuveni 150 gramus smags dzintara gabals, pavēstīja tā atradējs Māris Grīnpukals.

Pēdējo dienu laikā jūras krastā diezgan lielā skaitā izskalots dzintars. "Šad un tad, kad padzirdu, ka izskalots dzintars, eju pastaigā gar jūras krastu," pastāstīja Grīnpukals, atzīstot, ka dzintara meklēšana viņam ir vaļasprieks. Pagājušajā nedēļā viņam izdevies salasīt diezgan daudz dzintara gabalu, no kuriem viens ir paliels un sver 70 gramus. Vakar viņam palaimējies vēl vairāk - uziets 150 gramus smags dzintara gabals, un šī vēsts jau izplatījusies tviterī. Arī Kolkas pagasta pārvaldnieks Aldis Pinkens atzīst, ka tik liels dzintara gabals uzskatāms par retu atradumu.

Atbildot uz vietnē "Twitter" uzdotu jautājumu, Grīnpukals atzina, ka atrastajā dzintara gabalā nav, piemēram, kukaiņu ieslēgumu, tomēr tas ir retums jau sava izmēra dēļ.

Lai gan parasti dzintara uzpircēji piedāvājot no trim līdz septiņiem eiro par gramu dzintara, Kolkasraga dzintara atradējs lēš, ka tik liela dzintara gabala cena varētu būt augstāka - no septiņiem līdz deviņiem eiro par gramu.

Viņš internetā ievietojis sludinājumu un pieļauj, ka, saņemot labu piedāvājumu, dzintara gabalu varētu arī pārdot, lai gan līdz šim viņš dzintaru neesot tirgojis. Par šo atradumu esot interesējušies jau vairāki potenciālie pircēji. Esot arī tādi, kuri uzpērk dzintaru pārdošanai uz Ķīnu, kur par dzintara izstrādājumiem esot liela interese.

Vaicāts, vai nav vēlmes šādu retumu paturēt savā īpašumā, Grīnpukals atzina: "Gan jā, gan nē. Jāskatās, kādi būs piedāvājumi."

Komentāri