Uzstādīti jauni gaisa temperatūras rekordi, Mixnews.lv

Uzstādīti jauni gaisa temperatūras rekordi

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 10. februārī plkst. 13:51

Šodien pēc plkst.13 ir pārspēts šīs dienas maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Dienas vidū Mērsragā gaisa temperatūra sasniegusi plus 8,7 grādu atzīmi, kas ir 10.februāra maksimālās gaisa temperatūras rekords visā Latvijā. Savukārt vēl pēc stundas, plkst.14, gaisa temperatūra bija pakāpusies līdz plus 9,1 grāda atzīmei.

Jau ziņots, ka šodien Latvijā fiksētas pavasarīgas gaisa temperatūras. Augstākā gaisa temperatūra reģistrēta Mērsragā.

Rīgā un Jelgavā reģistrēti plus 8,3 grādi, Dobelē - plus 7,6 grādi, bet Pāvilostā - plus 6,9 grādi. Citur Kurzemē un Zemgalē ir ap plus 6 grādiem. Savukārt Vidzemē un Latgalē augstākā temperatūra ir Skrīveros - plus 5,4 grādi, bet citur Latvijā tā ir tikai nedaudz virs 0 grādiem.

Šonedēļ turpināsies ziemai neierasti laika apstākļi, nokrišņi mitēsies, turklāt gaisa temperatūra varētu sasniegt plus 5 grādu atzīmi.

Ņo otrdienas nokrišņi mitēsies. Prognozes liecina, ka turpmākās nedēļas dienas nokrišņu būs maz un tikai vietām. Arī vējš vairs nebūs stiprs, tāpēc atsevišķās vietās veidosies migla un koki nosarmos. Sinoptiķi brīdina, ka šādos apstākļos ceļi kļūs slideni.

Gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā šonedēļ būs 0, plus 5 grādu robežās. Aukstākās naktis būs nedēļas pirmajā pusē, kad, debesīm skaidrojoties, gaiss atdzisīs līdz mīnus 7, mīnus 11 grādiem. Nedēļas otrajā pusē kļūs siltāk, un tad naktīs gaisa temperatūra vairs nebūs zemāka par mīnus 1, mīnus 6 grādiem.

Komentāri