Divi Latvijas motobraucēji trīs mēnešos plāno apceļot 20 valstis, Mixnews.lv

Divi Latvijas motobraucēji trīs mēnešos plāno apceļot 20 valstis

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 16. februārī plkst. 18:10

Ceļotāji Andžs Ūbelis un Mārtiņš Sils motoekspedīcijā "2 Rati 2 Ragi" trīs mēnešos plāno apceļot 20 valstis, pieveicot 25 000 kilometru, informēja ekspedīcijas sabiedrisko attiecību konsultante Arita Krūze.

Brauciena laikā Ūbelis un Sils mēros ceļu no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam un pēc tam atpakaļ uz Rīgu. Atvadīšanās no Latvijas paredzēta ceturtdien, 19.februārī, plkst.12 viesnīcā "Divi Rati" Rīgā, Baložu ielā 12.

Maršruta laikā ekspedīcijas dalībnieki plāno paviesoties neskaitāmās interesantās un aizraujošās valstīs, piemēram, Botsvānā, Zimbabvē, Mozambikā, Tanzānijā, Ugandā, Etiopijā, Sudānā un vēl daudzās citās. Ekspedīcijas maršruts ir apzināti veidots, lai izvairītos no globalizētajām lielpilsētām, bet tuvāk iepazītu katra reģiona specifiku, kas vislabāk vērojama attālināti no lielajiem pilsētu centriem.

Motoekspedīcija "2 Rati 2 Ragi" ir izveidojusi sadarbību ar Ārlietu ministriju. Šīs sadarbības gaitā tika organizēts konkurss jauniešiem "Atklāj man Āfriku", kurā jaunieši tika aicināti iesūtīt savas idejas gan ceļojuma maršrutam, gan dažādām aktivitātēm tajā. Konkursa mērķis ir iepazīstināt Latvijas jauniešus un sabiedrību kopumā ar attīstības valstīm un sadarbības iespējām ar tām, kā arī skaidrot, kas īsti ir attīstības sadarbība un kādēļ tā ir nepieciešama.

"Tas ir skaidrs, ka primāri tieši piedzīvojumu gars mums liek doties šajā garajā ceļojumā. Bet vienlaikus mēs esam ļoti priecīgi, ka mums šoreiz ir sanākusi ekspedīcija ar tālvadību. Proti, mums ir desmitiem uzdevumu no Latvijas skolēniem par to, kas jāpaveic Āfrikā. Mēs ziņosim skolēniem par mūsu gaitām un ceram nepazaudēt šo saiti ar jauniešiem gan ceļojuma laikā, gan pēc tā," stāsta ekspedīcijas dalībnieks Andžs Ūbelis.

Komentāri