Latvijā ienāk pavasaris: gaiss sasilst un atgriežas pirmie gājputni, Mixnews.lv

Latvijā ienāk pavasaris: gaiss sasilst un atgriežas pirmie gājputni

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 23. februārī plkst. 10:13

Pēdējo dienu laikā putnu vērotāji ir manījuši vairākus gājputnus - pavasara migrantus, liecina apkopotā informācija portālā "Latvijasputni.lv".

Papes ezera apkaimē jau 13.februārī pamanīts lauku piekūns - šīs sugas putnam šī ir ļoti agra atgriešanās pēc ziemošanas. Pāris dienas vēlāk Papes ezera apkaimē manītas aptuveni 20 pelēkās zosis, dažas meža zosis, bet Aizputes novadā redzēti ziemeļu gulbji. Ziemeļu gulbis manīts arī Daugavpilī. Madonas novadā redzēta lauku lija, kas, iespējams, arī ir pieskaitāma pie pavasara migrantiem.

Pagājušās nedēļas izskaņā Nīcas laukos manītas vairākas ķīvītes, bet Liepājā novēroti lauku cīruļi.

Jāpiebilst, ka vēl janvārī putnu vērotāji bija pamanījuši līdz šim četras jaunas, ziemas apstākļiem Latvijai neierastas putnu sugas. Pie saviem pirmajiem novērojumiem tikušas īsknābja zoss, vidējā klijkaija, melngalvas kaija un melngalvas ķauķis.

Arī laiks pamazām kļūst siltāks. Lai gan šīs nedēļas sākumā ir gaidāmi gan nokrišņi, gan arī brāzmains vējš, tomēr laiks būs salīdzinoši silts.

Ja naktīs vietām vēl nedaudz piesals, tad pa dienu gaisa temperatūra būs virs nulles, vietām iesilstot līdz plus 4, plus 5 grādiem.

Nedēļas otrajā pusē sagaidāms, ka nokrišņu daudzums mazināsies un arī vējš pierims. Naktīs sals būs lielā teritorijas daļā, bet dienā temperatūra joprojām būs virs 0 grādiem.

Komentāri