Februāra nogale būs silta, martā var pārsteigt cīruļputenis, Mixnews.lv

Februāra nogale būs silta, martā var pārsteigt cīruļputenis

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 24. februārī plkst. 10:42

Februāra izskaņā Latvijā būs jaušams pavasaris - gaisa temperatūra dienās būs ap plus 7 grādiem, bet nokrišņu būs maz, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Otrdiena būs šīs nedēļas diena, kad tiek prognozēti ievērojamāki nokrišņi. Gaisa temperatūra gan būs virs 0 grādiem dienā un arī naktī.

Pārējās dienas laikapstākļus noteiks virs Krievijas esošo anticiklonu augsta spiediena atzars, tāpēc nokrišņu daudzums būs neliels, tomēr atsevišķās dienās tie ir iespējami. Pamazām pierims arī vējš, kas pārsvarā pūtīs no dienvidu puses.

Visu nedēļu būs februārim neraksturīgi augsta gaisa temperatūra - naktīs tā būs ap 0 grādiem, bet dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz plus 6, plus 7 grādiem, bet, uzspīdot saulei, tas var arī pārsniegt plus 7 grādu atzīmi.

Savukārt marta pirmajās dienās laika apstākļi būtiski neatšķirsies no tiem, kādi tie būs šajā nedēļā - arī nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra dienās būs virs 0 grādiem. Vienīgi uz nedēļas otro pusi var kļūt par kādu grādu vēsāks.

Saskaņā ar ilggadējiem klimatiskajiem datiem februāris Latvijā ir sniegiem bagātākais un aukstākais mēnesis. Tomēr, ņemot vērā, ka šī gada februāris nav bijis ziemai raksturīgs mēnesis, ir maza iespējamība, ka martā varētu iestāties stabils sals un uzsnigt kārtīga sniega sega. Kāds cīruļputenis ar bagātīgu sniega segu varētu atsevišķās dienās būt, tomēr tas nebūs ilgstoši, prognozē sinoptiķi.

Jāņem vērā, ka martā arī vidējā gaisa temperatūra parasti ir krietni augstāka nekā februārī, kas tiek uzskatīts par pēdējo ziemas mēnesi. Turklāt atsevišķās novērojumu stacijās jau ir fiksēta meteoroloģiskā pavasara iestāšanās, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pieturas virs 0 grādu atzīmes.

Komentāri