Pētījums: Latvijas bērnu iecienītākā vietne internetā - draugiem.lv, Mixnews.lv

Pētījums: Latvijas bērnu iecienītākā vietne internetā - draugiem.lv

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 2. martā plkst. 16:48

Janvārī internetu pārlūkojuši 151 000 bērnu vecumā no septiņiem līdz 14 gadiem, iecienītākā lapa bijusi "draugiem.lv", liecina interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma "Gemius" apkopotie dati.

Bērnu un pusaudžu vidū populārākā lapa "draugiem.lv" janvārī pulcējusi 82 000 lietotāju jeb 54% no visiem interneta lietotājiem šajā vecumā. Otrā apmeklētākā lapa ir "inbox.lv" ar 74 500 lietotājiem, bet trešais - ziņu portāls "delfi.lv" - ar 68 100 lietotāju auditoriju.

Viens lietotājs šajā vecuma grupā interneta pārlūkošanai veltīja vidēji 11 stundas un divas minūtes mēnesī. Tas ir uz pusi mazāk nekā laiks, ko internetā vidēji pavada viens lietotājs vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Visvairāk laika, vidēji astoņas stundas un 12 minūtes mēnesī, viens bērns pavadījis portālā "draugiem.lv". Nākamā laika ziņā apmeklētākā vietne ir "odnoklassniki.lv" ar piecām stundām un 23 minūtēm, kam seko "inbox.lv" ar trim stundām un 34 minūtēm uz vienu lietotāju. Portāls "draugiem.lv" ir līderis arī portālā veikto lapu skatījumu skaita ziņā - tajā veikti vairāk nekā 60 miljoni lapu skatījumi mēnesī. "Draugiem.lv" veikto lapu skatījumu skaits ir teju sešas reizes lielāks nekā nākamajai lapu skatījumu ziņā populārākajai lapai - "inbox.lv" (11 miljoni lapu skatījumu).

Ja kopumā Latvijas internetā dominē sievietes (52% sievietes, 48% vīrieši), tad bērnu vidū internetu aktīvāk lieto zēni - 51%, kamēr meiteņu ir 49% no interneta auditorijas.

Komentāri