Satelīts no kosmosa ziņos par graudaugu augšanu uz Zemes, Mixnews.lv

Satelīts no kosmosa ziņos par graudaugu augšanu uz Zemes

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 6. martā plkst. 16:42

Pabeigti izmēģinājumi diviem zemes novērošanas satelītiem, kas jau šovasar dos savu ieguldījumu lauksaimniecībā un mežkopībā, atsaucoties uz Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA), ziņo LETA-DPA.

Satelīti spēs izsekot graudaugu augšanai un brīdināt, ja nepieciešama papildu apūdeņošana vai mēslošana, un prognozēt piemērotāko ražas novākšanas laiku, norādīja EKA, kas finansē šo projektu.

Satelīta dati būs noderīgi arī humānās palīdzības operācijās.

"Mums jāpabaro augoša populācija. Pārtikas drošība ir ļoti svarīgs jautājums," norādīja aģentūras preses pārstāve.

EKA publiskos satelīta datus bez maksas, un tie būs brīvi pieejami visā pasaulē.

Plānots, ka pirmais satelīts, kam dots nosaukums "Sentinel-2A", aprīlī tiks nogādāts Eiropas kosmodromā Franču Gviānā un jūnija vidū palaists kosmosā.

Otru satelītu "Sentinel-2B" plānots nogādāt kosmosā 2016.gada vidū. Satelītus EKA uzbūvēja uzņēmums "Airbus Defence and Space" (ADS) un tos sešus mēnešus intensīvi pārbaudīja Vācijas tehnoloģijas un zinātnes pakalpojumu sniedzējs "IABG".

"Sentinel-2" misija ir daļa no plašākas zemes novērošanas programmas "Copernicus", kuru vada Eiropas Komisija (EK) sadarbībā ar EKA. Plānots, ka programma darbosies līdz aptuveni 2030.gadam un aptvers sešas "Sentinel" misijas, kurās katrā tiks izmantoti divi satelīti.

Pirmais satelīts "Sentinel-1A" programmas gaitā kosmosā tika nogādāts 2014.gada aprīlī.

Komentāri