Eiropas gada koks - ozols, kas aug futbola laukuma vidū (FOTO), Mixnews.lv

Eiropas gada koks - ozols, kas aug futbola laukuma vidū (FOTO)

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 5. martā plkst. 19:47

Par Eiropas gada koku 2015.gadā izraudzīts Igaunijas Sāremā salā futbola laukuma vidū augošs ozols.

Februārī gandrīz 200 000 cilvēku piedalījās balsošanā par Eiropas gada koku un ar gandrīz 60 000 balsu par uzvarētāju tika atzīts 150 gadus vecais Igaunijas ozols, liecina tīmekļa vietnē "treeoftheyear.org" publiskotā informācija.

фото

Otrajā vietā palika Ungārijā augoša platāna, bet trešo vietu ieņēma papele, kas aug Spānijā.

Pirmās vietas ieguvējs - Igaunijas ozols - aug Sāremā pilsētā Orisārē futbola laukuma vidū. Pirms 1951.gada pie ozola atradās neliels sporta laukums, kas laika gaitā tika paplašināts ap ozolu. Rezultātā koks nonāca pašā futbola laukuma vidū, nodrošinot visnotaļ interesantus apstākļus futbola spēlei.

Orisāres ozolu Eiropas gada koka konkursam pieteica nevalstiskā organizācija "Arboristu palāta", kuras priekšsēdētājs Heiki Hanso veica 166 kilometrus garu atbalsta gājienu no Tallinas uz Orisāri ozola ievēlēšanai par Eiropas gada koku.

Eiropas gada koka apbalvošanas ceremonija notiks 22.aprīlī Briselē. Konkursa mērķis ir izcelt senu koku nozīmību dabā un kultūras mantojumā un parādīt, ka šie koki ir aizsargājami un aprūpējami.

Atšķirībā no citiem konkursiem Eiropas gada koka konkursā galvenais nav skaistums, izmērs vai vecums, bet koka stāsts un tā saikne ar cilvēkiem. Konkursu kopš 2011.gada organizē Vides partnerības asociācija, kuras ietvaros Bulgārija, Čehija, Ungārija, Polija, Rumānija un Slovākija atbalsta uz sabiedrību orientētus projektus, kuru mērķis ir aizsargāt vidi un atbalstīt vietējās kopienas, liecina asociācijas mājaslapā publiskotā informācija.

Foto: treeoftheyear

Komentāri