Naktī uz sestdienu gaidāma snigšana, Mixnews.lv

Naktī uz sestdienu gaidāma snigšana

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 6. martā plkst. 11:08

Sinoptiķi prognozē, ka naktī uz sestdienu, 7.martu, ir gaidāma snigšana, jo Latvijā vēl būs saglabājušās aukstā gaisa masas. Tomēr sniegs uz rīta pusi pāries lietū, tāpēc, ja arī uzsnigs pāris centimetri sniega, tie sestdienas laikā jau nokusīs, informēja uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Jāpiebilst, ka patlaban valsts lielākajā daļā zeme ir brīva no sniega - tas pavisam nelielā kārtiņā saglabājies vietām valsts dienvidaustrumu rajonos.

Alūksnē, kur aizvadītajā ziemā bija biezākā sniega sega, vēl vakar no rīta bija 3 centimetri sniega, taču līdz šim rītam sniegs tur ir nokusis. Vēl sniega sega aptuveni 12 centimetru biezumā ir Siguldā. Bet citur dienvidaustrumu rajonos sniega kārtiņa ir aptuveni 2 centimetru biezumā. Tomēr saskaņā ar siltā laika prognozēm, visticamāk, arī vēl atlikušais sniegs nedēļas nogalē izkusīs.

Sinoptiķi sola, ka svētdiena, 8.marts, būs krietni vien siltāka. Uzspīdot saulei, Latvijas centrālajos rajonos gaisa temperatūra var pārsniegt plus 10 grādu atzīmi. Virs plus 10 grādiem gaisa temperatūra būs dienas vidū, un ir lielākā iespējamība, ka tik silts būs Dobelē, Bauskā un Rīgā. Citur gaisa temperatūra būs ap plus 10 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā, pastiprinoties anticiklona ietekmei, nokrišņi nav gaidāmi, bieži uzspīdēs saule, taču tik silts laiks vairs nav gaidāms. Nedēļas otrajā pusē, kad laika apstākļus noteiks cikloni, gaidāmi jauni nokrišņi.

Komentāri