Rīgā sāks sterilizēt ielas kaķus, Mixnews.lv

Rīgā sāks sterilizēt ielas kaķus

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 11. martā plkst. 12:41

Sociālajā veterinārajā klīnikā "Dzīvnieku draugs" ceturtdien, 12.martā, ar starptautisku apmācību projektu "Metode "Noķer-sterilizē-atlaiž" (NSA): Māci un dari" sāksies ielas kaķu sterilizācijas mēnesis, informēja fonda "Dzīvnieku draugs" projektu vadītāja Laura Karnīte.

Projekts ir daļa no "Dzīvnieku drauga" ielas kaķu sterilizācijas programmas, ko arī šogad atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds un Bridžitas Bordo fonds Francijā.

"NSA: Māci un dari" projektā, ko sociālā veterinārā klīnika "Dzīvnieku draugs" organizē ar Vācijas dzīvnieku aizsardzības organizācijas "Tasso" finansiālu atbalstu un kas ilgs līdz 20.martam, plānots ne vien sterilizēt vairākus simtus bezpajumtes kaķu, bet arī apmācīt Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) veterinārmedicīnas studentus, dodot viņiem iespēju klātienē vērot prasmīgu vietējo un ārvalstu veterinārārstu darbu un, strādājot kā veterinārārstu asistentiem, gūt pieredzi un izpratni par klaiņojošo kaķu kontroles metodēm un sterilizācijas specifiku.

Šis ir jau trešais šāda veida projekts, kas notiks Latvijā, pateicoties idejas autorei un projekta menedžerei, bijušā Austrijas vēstnieka Lietuvā kundzei Gudrunai Kollerei. Dzīvnieki sterilizācijai tiks nogādāti no dažādiem Latvijas reģioniem, sadarbojoties ar vietējām dzīvnieku aizsardzības organizācijām un patversmēm.

"Dzīvnieku draugs" uzsver, ka pareiza un atbildīga ielas kaķu koloniju uzturēšana ir nozīmīga bezpajumtes dzīvnieku kontroles pasākumu daļa, kas palīdz ierobežot klaiņojošo dzīvnieku skaitu, novērst infekcijas slimību izplatīšanos, paglābt dzīvniekus no ciešanām un mazināt sabiedrības nepatiku pret klaiņojošiem dzīvniekiem.

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Bridžitas Bordo fonda atbalstu "Dzīvnieku draugs" pirms nepilniem diviem gadiem nodibināja Latvijā pirmo sociālo veterināro klīniku, kurā ne vien sterilizē klaiņojošos un mazturīgo iedzīvotāju dzīvniekus, bet arī sniedz ārkārtas veterināro palīdzību cietušiem bezpajumtes dzīvniekiem. NSA programmas gaitā 2012.gadā tika sterilizēti 244 bezpajumtes kaķi, 2013.gadā - 551, bet pērn - 1225 kaķi. Ārkārtas veterināro palīdzību projekta gaitā saņēmuši vairāki simti dzīvnieku.

NSA metode tiek pielietota visā pasaulē un ir atzīta par humānāko un efektīvāko ielas dzīvnieku skaita kontroles paņēmienu. Klaiņojošie dzīvnieki, kurus uzvedības vai citu iemeslu dēļ nav iespējams nodot adopcijai, tiek izķerti, sterilizēti un pēc tam nogādāti atpakaļ savās dzīvesvietās. Lai dzīvniekus iezīmētu, tiem amputē dažus milimetrus auss galiņa. Dzīvniekus arī vakcinē pret trakumsērgu un apstrādā pret parazītiem.

Komentāri