Vārnas apēd vienu no jūras ērgļu olām, Mixnews.lv

Vārnas apēd vienu no jūras ērgļu olām

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 18. martā plkst. 17:20

Trešdien no rīta Durbes novadā esošajā jūras ērgļu ligzdā paviesojušās vārnas un noēdušas vienu no izdētajām olām, informēja Latvijas Dabas fondā.

Kā liecina interneta tiešraides kameras ieraksts, jūras ērgļu pāris uz astoņām minūtēm atstājis ligzdu, un tajā brīdī ligzdā paviesojušās vārnas, kas iznīcinājušas vienu no pagājušajā nedēļā izdētajām olām. Ornitologs Jānis Ķuze pauž cerību, ka ērgļu māte izdēs vēl kādu olu, ja nu gadījumā arī otra ola ir bojāta, jo videomateriālā redzams, ka vārna ar knābi iebaksta arī otrai olai. Ķuze skaidro, ka pietiekot ar vienu mazu caurumiņu, lai ola aizietu bojā, savukārt vārna tai iebakstījusi vismaz četras reizes.

Intervāls starp olu izdēšanu atsevišķos gadījumos var būt salīdzinoši ilgs - pat 15 dienas, kā tas bijis kādā citā ērgļu ģimenē pagājušajā gadā. Ja ola ir agrīnā izperētības stadijā, ērgļu pāris varētu kompensēt ar jaunu olu, prognozē ornitologs.

Paši ornitologi gan nebraukšot pārbaudīt olas stāvokli, teica Latvijas Dabas fonda pārstāve Ilze Salna. Tas tikai traucētu putnus, tāpēc atliekot vien cerēt, ka putni izperēs jaunu olu.

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā Durbes novadā esošais jūras ērgļu pāris izdēja divas olas - vienu pirmdien, otru - ceturtdien. Jau ar pirmās olas izdēšanu sākās olu perēšana, kas ilgst aptuveni 38 dienas. Olām bija jāizšķiļas ar dažu dienu starpību.

Šogad ir sākta video tiešraide no pērn atklātās jūras ērgļu ligzdas Kurzemē, Durbes novadā. Šī ligzdošanas teritorija uzieta tikai pagājušajā gadā. Pērn šim ērgļu pārim ligzdošanas sezona bijusi veiksmīga - tā bija viena no četrām zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi.

Ērgļu ligzdošanu tiešsaistē var vērot vietnē "dabasdati.lv".

Komentāri