Latvijas iedzīvotāji plano apēst vismaz 3 līdz 4 olas katrs, Mixnews.lv

Latvijas iedzīvotāji plano apēst vismaz 3 līdz 4 olas katrs

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 2. aprīlī plkst. 17:13

Lai gan līdz Lieldienām palikušas pāris dienas un olu pārdošanas apjomi veikalos vēl nav sasnieguši savu maksimumu, gandrīz puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāji Lieldienās plāno apēst trīs līdz četras olas, bet 30% - piecas un vairāk olu, liecina „Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Savukārt, vienu līdz divas olas svētkos plāno apēst 21% respondentu, bet tikai 1% iedzīvotāju svētkos neplāno ēst olas.

„Lai gan iedzīvotāji olas svētkiem sāk iepirkt aptuveni vienu nedēļu pirms tiem, tradicionāli olu pārdošanas apjomi visstraujāk pieaug tieši pirmssvētku dienā. Pērn uz svētkiem „Maxima Latvija” veikalos iedzīvotāji svētku nedēļā nopirka vairāk nekā 4,3 miljonus olu. Arī šogad plānojam, ka visaktīvākā olu pirkšana būs tieši pirmssvētku dienā. Jau šobrīd redzam, ka olu pārdošanas apjomi, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, pieaug pamazām, par aptuveni 12%. Jāpiebilst, ka šogad olu pārdošanas apjomi varētu būt lielāki, jo šogad starp katoļu un pareizticīgo Lieldienām nav tik liels laika posms kā tas bija pagājušajā gadā,” norāda „Maxima Latvija” Mārketinga vadītāja Zane Kaktiņa.

„Maxima Latvija” veikalos un internetveikalā e-maxima.lv iedzīvotāji var izvēlēties starp baltām un brūnām vistu olām, kā arī paipalu olām. Lai gan ierasti uz Lieldienām strauji pieaug pieprasījums pēc baltām vistu olām, vairāk pirktas tomēr ir brūnās vistu olas. Olas ir galvenais pārtikas produkts Lieldienās, to atzīst arī 96% respondentu. Savukārt otrā vietā tiek ierindoti svaigi dārzeņi un augļi, kam seko maizes un konditorejas izstrādājumi, kā arī svaiga gaļa. Tāpat pircēju uzmanība gan pērn, gan jau tagad, dažas dienas pirms svētkiem, tiek pievērsta majonēzei, un pircēju groziņos tā parādās arvien biežāk.

Komentāri