Rīgā atklāj strūklaku sezonu, Mixnews.lv

Rīgā atklāj strūklaku sezonu

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 30. aprīlī plkst. 15:38

Rīgā ar šodienu tiek atklāta strūklaku sezona.

Šorīt Rīgā tika iedarbinātas abas peldošās strūklakas pilsētas kanālā - viena pie Latvijas Nacionālās operas, bet otra pie Bastejkalna, pastāstīja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR).

Savukārt rīt,1.maijā, tiks iedarbināta arī vecākā strūklaka Rīgā - "Nimfa" Nacionālās operas skvērā, Bastejkalna strūklaku kaskāde, kā arī strūklaka pie Kongresu nama.

Strūklakā pie Kongresu nama, kā arī strūklakā "Nimfa" tiks izmantotas arī īpašas ķimikālijas, lai novērstu ūdens ziedēšanu, tādēļ vecāki aicināti pieskatīt savas atvases, jo nav zināms, kā cilvēka organisms varētu reaģēt uz šīm vielām, uzsvēra Stepaņenko.

Stepaņenko pastāstīja, ka strūklaku sezonā, kas parasti ilgst līdz pat novembra sākumam, visliekākās izmaksas ir elektrībai. Tādēļ arī šogad komiteja ar vēstuli vērsīsies pie "Latvenergo" ar aicinājumu sponsorēt Rīgas strūklaku darbību. Līdz šim pašvaldībai esot atteikts.

Kopējās elektrības izmaksas šosezon varētu sasniegt 15 000 eiro. Stepaņenko arī pastāstīja, ka 1.jūnijā atjaunotajos Rīgas parkos - Grīziņkalnā un Ziedoņdārzā - atklās bradājamos baseinus.

Komentāri