Amerikānis plāno Kabulas iedzīvotājiem izdalīt 10 000 rozā balonu, Mixnews.lv

Amerikānis plāno Kabulas iedzīvotājiem izdalīt 10 000 rozā balonu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 18. februārī plkst. 19:25

ASV multimediju mākslinieks Jazmani Arboleda gatavojas izdāļāt Kabulas iedzīvotājiem 10 000 rozā balonu, ticot, ka tie spēs vairot mieru un laimi Afganistānā, ziņo LETA-AFP.

Līdzīgus projektus Arboleda iepriekš īstenojis arī Indijā, Japānā un Kenijā. Tagad mākslinieks cer, ka arī afgāņi, neskatoties uz nabadzību un dzīves grūtībām konfliktu izpostītajā valstī, spēs novērtēt "vienkāršo laimi", ko var sagādāt krāsainu balonu mākonis.

"Īstais datums būs pārsteigums. Tiklīdz cilvēki pamodīsies, viņi ieraudzīs krāsu eksploziju," preses konferencē pirmdien paziņoja Arboleda.

"Indijā cilvēki domāja, ka tā ir nacionālo svētku diena, par ko viņi nezina. Japānā daži cilvēki domāja, ka mēs pārdodam balonus. (..) Bet, kad cilvēki saprata, ka baloni tiek atdoti un par tiem nav jāmaksā, viņi smaidīja. Šī projekta ideja ir nest vienkāršu laimi," norādīja mākslinieks.

Viens balons maksā vienu dolāru, un tie ir iegādāti par naudu, kuru internetā saziedojuši 10 000 ziedotāju, "kuri tic kultūrai un mākslai un nevis karam".

Afganistānas jaunatnes ministra vietnieks apstiprināja, ka šis projekts ir miera vēstījums Afganistānai, kuru desmitgadēm ilgi plosījuši konflikti un kari.

ASV vadītie NATO kaujas spēki nākamgad plāno pamest Afganistānu, un daudzi afgāņi bažījas, ka valsts varētu ieslīgt atpakaļ pilsoņu karā.

Foto: no vietnēm pickywallpapers.com, mwrelayforlife.org

Komentāri