Maijā saule spīdējusi mazāk, Mixnews.lv

Maijā saule spīdējusi mazāk

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 3. jūnijā plkst. 17:12

Maijā saule spīdējusi retāk, nekā ierasts pavasara pēdējā mēnesī, un tās spīdēšanas biežums bijis vien 86% no normas, aģentūra informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Maija pirmajās divās dekādēs saules spīdēšanas biežums bijis tikai 67% no normas, bet trešajā dekādē pārsniegta norma - 111%.

Aizvadītais mēnesis bijis arī aukstāks, nekā ierasts maijā - vidējā gaisa temperatūra bija plus 10,2 grādi, kas ir 0,6 grādus zem ilggadīgās normas. Šis ir pirmais mēnesis šogad, kad gaisa temperatūra bijusi zem normas, un šis maijs bijis 33.aukstākais maijs novērojumu vēsturē.

Tikmēr nokrišņu ziņā ir pārsniegta norma - maijā kopumā nolijuši 57,4 milimetri, kas ir 116% no normas. Atsevišķās novērojumu stacijās gan nokrišņu daudzums nav sasniedzis normu, piemēram, Saldū, Kalnciemā, Rīgā, Salacgrīvā un Priekuļos. Piemēram, Rīgā sasniegti vien 68% no nokrišņu normas. Aizvadītā mēneša laikā novērojumu stacijās reģistrēti 11 pērkona negaisa gadījumi.

Maijā vidējais vēja ātrums bija 2,7 metri sekundē, kas ir nedaudz mazāk par ilggadīgo normu. Stiprākās vēja brāzmas bija pirmās un otrās dekādes sākumā.

Komentāri