Francijā apķēpā milzīgo "karalienes vagīnas" skulptūru (FOTO), Mixnews.lv

Francijā apķēpā milzīgo "karalienes vagīnas" skulptūru (FOTO)

фото

Kaleidoskops | 2015. gada 18. jūnijā plkst. 14:05

Vandaļi noķēpājuši ar krāsu Versaļas pils dārzā uzstādīto pretrunīgi vērtēto skulptūru, kas pazīstamā kā "karalienes vagīna", paziņoja īpašuma apsaimniekotāji, ziņo LETA-AFP.

"Darbs "Dirty Corner" ("Netīrais stūris") viegli nopūsts ar krāsu. Darbs tiek tīrīts," sacīja apsaimniekotāju pārstāvis.

фото

Jāatgādina, ka Indijā dzimušais britu tēlnieks Anišs Kapūrs nesenā intervijā sacījis, ka Versaļas pils dārzā uzstādītajā skulptūrā attēlota "karalienes vagīna", kas pārņem varu.

Skulptūra sastāv no milzīgas tērauda alas un apkārt izvietotiem akmeņiem. Tuneļa ieeja vērsta pret Versaļas pili.

фото

Apmeklētāji varēja apskatīt Kapūra instalāciju no 9.jūnija. Kopumā Versaļas pilī un dārzā izvietoti seši mākslinieka darbi. Skulptūra "Shooting Into the Corner" ("Šāviens stūrī") atgādina telpas stūrī iešļāktas asinis.

Nav zināms, kuru karalieni Kapūrs domājis, taču izskanējis viedoklis, ka tā varētu būt Marija Antuanete. Citi pievērsa uzmanību tam, ka mākslas darbs uzsliets uz "zaļā paklāja" daļas Versaļas pils dārzā.

Versaļas mērs Fransuā de Mazjērs tvītoja, ka Kapūrs esot "pārteicies". Tikmēr laikraksts "Le Figaro" instalāciju novērtējis pozitīvi, jo skandāli piesaistot vairāk apmeklētāju.

Avīze "Le Parisien" Kapūru nodēvējusi par "ģeniālu provokatoru". Tā piebilda, ka sabiedrību šokējusi vagīnas attēlojuma uzstādīšana tik formālā vidē.

Komentāri