"Sotheby’s" Baltijā meklēs ķīniešu keramiku un mākslas darbus, Mixnews.lv

"Sotheby’s" Baltijā meklēs ķīniešu keramiku un mākslas darbus

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 24. februārī plkst. 09:23

Izsoļu nama "Sotheby’s" ķīniešu keramikas un mākslas darbu nodaļas direktors Stīvens Loukss no 25.februāra līdz 1.martam ieradīsies savā pirmajā vizītē Baltijas valstīs.

Vizītes galvenais mērķis ir atlasīt un novērtēt izsoles priekšmetus šī gada maijā Londonā gaidāmajai izsolei, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "premium" klases nekustamo īpašumu jomā strādājošā uzņēmuma "Baltic Sotheby’s International Realty" pārstāve Jana Cīrule.

Senlaicīgo priekšmetu īpašnieki tiks gaidīti uz novērtēšanu "Baltic Sotheby’s International Realty" Baltijas valstu galvenajā birojā Rīgā, sacīja Cīrule.

Ķīniešu keramikas un mākslas darbu izsoles tiek organizētas divreiz gadā Londonā. Šī nozīmīgā pasākuma priekšvakarā "Sotheby’s" eksperti dodas atbilstošu izsoles priekšmetu meklējumos. Viņi iepazīstas ar piedāvājumu, sīki izpēta priekšmetus un izlemj, vai attiecīgo priekšmetu var pārdot "Sotheby’s" tirgos un vai tas raisīs interesi pircējos, kuri parasti apmeklē šāda veida pasākumus, informēja Cīrule.

Izsoļu nama eksperti regulāri apmeklē Eiropas valstis - Vāciju, Itāliju, Spāniju, Portugāli, Beļģiju, Šveici un citas. Taču uz Latviju un Baltijas valstīm dodas pirmoreiz.

2012.gada 4.aprīlī "Sotheby’s" pavasara izsolē Honkongā iepriekšējo rekordcenu par Sunu dinastijas (960-1279) keramikas izstrādājumu pārspēja senlaicīga ķīniešu bļoda. Šis keramikas izstrādājums tika pārdots par 26 miljoniem ASV dolāru (13,52 miljoni latu), kas gandrīz trīsreiz pārsniedza tā sākotnējo vērtību. Šī ir lielākā summa, kāda jebkad samaksāta par Sunu dinastijas laika keramikas izstrādājumu.

"Baltic Sotheby’s International Realty" sāka darboties 2010.gada pavasarī, atverot biroju Rīgā. Tā paša gada 1.jūlijā sāka darboties Jūrmalas birojs.

Foto: hyderabad.olx.in

Komentāri